Infostart.hu
eur:
353.85
usd:
310.13
bux:
137836.74
2026. június 23. kedd Zoltán
Nyomásmérő órák a Magyar Földgáztároló Zrt. hajdúszoboszlói telephelyén 2020. január 8-án. Az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) tájékoztatása szerint 98,5 százalék a belföldi gáztárolók töltöttsége, külföldről a kereskedelmi megállapodásoknak megfelelően érkezik a földgáz Magyarországra, így a földgázellátás biztosított a téli hónapokra, a lakosság és a közfeladatok ellátásához szükséges mennyiség egyaránt rendelkezésre áll.
Nyitókép: MTI/Czeglédi Zsolt

Az olaj- után gázembargó is jöhet - kormányálláspont

Latorcai Csaba úgy fogalmazott, hogy az olajembargó is atombomba lett volna a magyar gazdaságra, de a gázembargó egyenesen hidrogénbomba lenne.

Az olajembargóra vonatkozó brüsszeli terveket sikerült megállítani, de Brüsszel hamarosan az orosz gázembargóra tesz javaslatot - mondta a területfejlesztési parlamenti államtitkár a Békés megyei Almáskamaráson, a Károlyi Bernát Nyelvoktató Német Nemzetiségi Általános Iskolában tartott ünnepségen.

Latorcai Csaba úgy fogalmazott, hogy az olajembargó is atombomba lett volna a magyar gazdaságra, de a gázembargó egyenesen hidrogénbomba lenne.

Hangsúlyozta, a kormány elkötelezett, hogy megvédje az ország biztonsága mellett az elért gazdasági és kulturális eredményeket: a rezsicsökkentést, a családtámogatási rendszert és a nyugdíjakat.

A politikus azt mondta, nehéz és küzdelmes időszak elé néz Magyarország.

"Keleten tort ül a háborús pusztítás. Nyugaton magukat haladónak tartó bürokraták kérdőjelezik meg európaiságunkat, kereszténységünket, évezredes szellemi és lelki fundamentumainkat". Károlyi Bernát hagyatékának létjogosultságát kérdőjelezik meg - fűzte hozzá.

Latorcai Csaba közölte, a hétvégén a Szentlélek eljövetele mellett a magyar nemzet összetartozását, egymás iránti felelősségét és szolidaritását is ünneplik a magyarok.

Erdős Norbert (Fidesz), a térség országgyűlési képviselője az ünnepségen jelentette be, hogy a dél-békési település a Magyar Falu Programból hatmillió forintot nyert el a temetői urnafal fejlesztésére; ötmillió forintot meghaladó összeget pedig közösségszervezéshez kapcsolódó eszközbeszerzésre és a maximális összeget, csaknem 107 millió forintot az iskola felújítására.

Hozzátette, az önkormányzat tízmillió forint kiegészítést kap az uniós Terület- és Településfejlesztési Operatív Programból (TOP) korábban elnyert 87 millió forint mellé, amelyből a művelődési ház teljes felújítását végzik el.

Mazán Attila (Fidesz-KDNP) polgármester kijelentette, a támogatásokból nemcsak a "fenntarthatóság, hanem a fejlesztés útjára is tudnak lépni".

Pintér Edit, a Károlyi Bernát Nyelvoktató Német Nemzetiségi Általános Iskola igazgatója elmondta, a nyolcosztályos iskolát tíz éve Latorcai Csaba és Erdős Norbert indította újra; azóta folyamatosan nő a létszám; a tanulók 46 százaléka a környező településekről jár az intézménybe.

Felidézte, hogy Károlyi Bernát 130 éve született Almáskamaráson, sváb családban. Ferences szerzetes lett, Kínába is eljutott misszióra, kínai-magyar szótárt szerkesztett. Kommunista börtönbe került, vértanúhalált halt. Jelenleg is tart boldoggá avatási folyamata.

Az ünnepségen felavatták a névadóról készített, fából faragott szobrot, Juhász János művész alkotását.

Címlapról ajánljuk
Megszavazta az Országgyűlés: így alakul át a közmédia – kiválik például a távirati iroda

Megszavazta az Országgyűlés: így alakul át a közmédia – kiválik például a távirati iroda

Elfogadta az Országgyűlés kedden a médiaszolgáltatásokról és a tömegkommunikációról szóló törvényt. A köztévé és közrádió egy cégbe kerül, megszűnik az MTVA, külön és önálló cég lesz a Magyar Távirati Iroda (MTI), nyílt pályázaton választják majd ki a két nonprofit médiacég vezérigazgatóit, és létrejön a Független Közmédia Testület, amelybe 3-3-3 tagot delegálnak a kormánypártok, ellenzéki pártok és szakmai szervezetek.
inforadio
ARÉNA
2026.06.23. kedd, 18:00
Apáti Ferenc
a FruitVeB Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács elnöke
Tisza-kormány: megszűnik a közmédia, ahogy eddig ismertük, védett üzemanyagár is terítéken

Tisza-kormány: megszűnik a közmédia, ahogy eddig ismertük, védett üzemanyagár is terítéken

Kedden Gödöllőn, a Grassalkovich-kastélyban rendezi meg Magyar Péter miniszterelnök a Visegrádi Négyek újraindított csúcstalálkozóját, ahol a lengyel, a cseh és a szlovák kormányfőt fogadja. A bejelentett ülésezési rend szerint folytatódik az Országgyűlés plenáris ülése is, amelynek napirendjén szerepelhet a referencia-kamatstop, a politikai hirdetések szabályozása és a közmédiára vonatkozó szabályok módosítása. A háttérben ott a hétfőn meghirdetett Tisztítótűz-művelet: társadalmi egyeztetésen a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatal (NVVH) felállításáról szóló tervezet, és a 17. alaptörvény-módosítás is. Percről percre tudósítunk a fejleményekről.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×