Infostart.hu
eur:
361.5
usd:
310.96
bux:
131696.18
2026. május 16. szombat Botond, Mózes
Nyitókép: Feldmár Intézet/Facebook

Elhunyt egy egykori SZDSZ-es parlamenti képviselő

Büky Dorottya 60 éves volt.

Életének 61. évében elhunyt Büky Dorottya volt SZDSZ-es országgyűlési képviselő - közölte a Feldmar Intézet a Facebook-oldalán.

Büky Dorottya a parlament honlapján olvasható életrajza szerint 1961. július 29-én született Budapesten. 1979-ben érettségizett a Leövey Klára Gimnáziumban. 1984-ben az Eötvös Loránd Tudományegyetem Általános Iskolai Tanárképző Főiskolai Karán szerzett magyar nyelv és irodalom-történelem szakos tanári oklevelet. 1986-ig az Egészségügyi Továbbképző Intézet szakkönyvtárában könyvtárosként dolgozott.

1986-ban férjével, Tompa Imrével a Győr-Sopron megyei Tényőre költözött. Az ottani Ady Endre Általános Iskolában kapott tanári állást. Gyermekszínházat vezetett, 1989-ben C kategóriás rendezői diplomát szerzett. Férjével 1989-ben létrehozta Magyarország első falusi újságját, a Kisbírót, amelyben több cikke is megjelent.

1989-ben belépett az SZDSZ-be, 1990 és 1998 között az SZDSZ országgyűlési képviselője volt. Az 1990-es önkormányzati választásokon pártja országos kampányfőnöke volt.

A Feldmar Intézet honlapján olvasható életrajza szerint munkatársuk, Büky Dorottya 1996-ban alakította meg első kommunikációs tanácsadó irodáját. Dolgozott a Szegedi Szabadtéri Játékok, az Országos Színházi Találkozó, több színház és egyéb művészeti kezdeményezés kommunikációs tanácsadójaként.

2002-ben ismerkedett meg és kezdett dolgozni Feldmár Andrással, a Kanadában élő, magyar származású pszichológussal, pszichoterapeutával. 2011 és 2018 között a Feldmár Andrással együtt kidolgozott módszertan alapján többszörösen elítélt fogvatartottakkal foglalkozott a Balassagyarmati Fegyház és Börtönben.

2020-ban kidolgozta a MűvHáz programot, egy online közösségi tanulási formát, és elindította tanulócsoportjait.

Címlapról ajánljuk
Tarr Zoltán felsorolta, mi lesz biztosan az első intézkedései között

Tarr Zoltán felsorolta, mi lesz biztosan az első intézkedései között

A társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszter arról beszélt, hogy a Tisza-kormány hogyan adja vissza a kulturális intézmények szakmai önállóságát.

Orbán Viktor elmondta, mire építheti a Fidesz az ellenzéki politikáját

A volt miniszterelnök egy interjúban részletezte, hogy mindig a szabad, szuverén Magyarországért dolgozott. „A helyzet és a körülmények mások, de a lényeg ugyanaz: a politika nálam nem állás, hanem szolgálat” – fogalmazott a beszélgetést ajánló Facebook-bejegyzésben. Az interjúban elmondta, már zajlik az előkészítés, ősszel indulhat a munka, de előtte most még „a szelíd népénekek évei után most rock’n’roll következik”.
inforadio
ARÉNA
2026.05.18. hétfő, 18:00
Salát Gergely
sinológus, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem és a Magyar Külügyi Intézet munkatársa
Kormányalakítás: rendkívüli bejelentést tett Magyar Péter Orbán Viktorról

Kormányalakítás: rendkívüli bejelentést tett Magyar Péter Orbán Viktorról

Orbán Viktor 38,8 millió forint végkielégítésre lenne jogosult a jelenlegi törvények alapján, de nem fogja ezt megkapni - jelentette be Magyar Péter miniszterelnök. A kormány felbontja a Krausz Ferenc Nobel-díjas kutató alapítványával kötött 261,7 milliárd forintos szerződést, és a már kifizetett 22 milliárd forint visszautalását is kezdeményezi. Közben a miniszterelnök bejelentette, hogy lebontják a Karmelita kolostort 2021 óta az emberektől elzáró kordont, a hétvégén pedig megnyitják a nyilvánosság előtt a Karmelita palotát és a korábbi propagandaminisztérium épületét is.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×