eur:
411.16
usd:
392.23
bux:
79229.24
2024. november 21. csütörtök Olivér
Gyurcsány Ferenc, a párt elnöke, volt miniszterelnök beszédet mond a Demokratikus Koalíció (DK) X. tisztújító kongresszusán a Budapest Kongresszusi Központban 2020. március 1-jén.
Nyitókép: MTI/Máthé Zoltán

Gyurcsány Ferenc: először parlamenti többség, aztán kormányfőválasztás, ez a sorrend

Sikerként, az útjuk újabb állomásaként értékelte Gyurcsány Ferenc pártjának és feleségének az ellenzéki előválasztáson elért teljesítményét, de a győztes Márki-Zay Péternek a nevét sem említette meg.

Facebook-oldalán megjelent értékelőjében a Demokratikus Koalíció vezetője felvázolta, hogy milyen úton növekedett a párt. Kiemelte, hogy legutóbb éppen csak, de összejött a parlamenti frakció, most pedig nekik van az ellenzéki pártok közül a legnagyobb uniós delegációjuk, a fővárosi közgyűlésben a legnagyobb frakciójuk.

Úgy értékelt, hogy pártja mostanra a „legnagyobb, legerősebb”, „az egyetlen önmagában is kormányzóképes” ellenzéki párttá nőtte ki magát, és a mostani versenyből is megerősödve jöttek ki. Harminckét egyéni képviselőjelöltjük van. „Száz ellenzéki szavazóból 43 az egyetlen versenyben maradt párt, a Demokratikus Koalíció jelöltjére szavazott” - mondta. „Gyerekek, nem kell ezt szégyellni”
– tette hozzá.

Megjegyezte, bár nem erre az eredményre számítottak hónapokkal ezelőtt, de ezzel együtt is sok szavazatot kaptak; „pokoli jól teljesített” a párt is, és miniszterelnök-jelöltjük, Dobrev Klára is.

Ezután kifejtette: valójában az ellenzéki pártok parlamenti helyekért küzdenek, és

a céljuk az, hogy jövőre legalább 100, a mostani ellenzéki pártokból kikerülő képviselő legyen a parlamentben.

A 106 induló egyéni képviselőjelöltből 32 DK-s jelölt, 22 jobbikos, talán 25 MSZP-s és párbeszédes együtt, továbbá 15 momentumos és 4 LMP-s.

Amennyiben a választásokon ezek a pártok többséget szereznek, úgy „mi választhatunk kormányfőt”. „Először legyen többségünk a parlamentben, aztán választunk kormányfőt” – fogalmazott a pártelnök.

Hozzátette ugyanakkor, hogy vigyázni kell az ellenzék „egységére”, csak akkor van esélye ennek a hat pártnak, ha együtt marad, ha nem engedi magát szétszedni. „Okosan, felelősen, bölcsen belül dolgozunk tovább és teszünk egy ajánlatot, majd kiegészülve a miniszterelnök-jelölttel” - mondta még.

A teljes videó itt nézhető meg.

Címlapról ajánljuk
Harangi Szabolcs az újabb izlandi vulkánkitörésről: még a szakértők sem számítottak rá
videó

Harangi Szabolcs az újabb izlandi vulkánkitörésről: még a szakértők sem számítottak rá

Újra működésbe lépett Izlandon egy, a fővároshoz közeli tűzhányó, 2021 óta tizedszer, tavaly december óta pedig hetedszer. Az ELTE TTK Földrajz- és Földtudományi Intézet igazgatója az InfoRádióban elmondta: mindössze háromnegyed órával a kitörés megindulása előtt vették észre a szakemberek az első gyanús jeleket, de szerencsére még időben sikerült kitelepíteni a lakosokat Grindavíkból.

Kaiser Ferenc: az oroszoknál maradhatnak az elfoglalt ukrajnai területek, de ez rablóháborút legitimálna

Békekötés nem várható, maximum tűzszünetet lehet elérni Ukrajnában, ami viszont nem biztos, hogy elég lesz az Egyesült Államoknak – mondta az InfoRádióban a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense arra reagálva, hogy egyes források szerint Vlagyimir Putyin tárgyalna az ukrajnai fegyverszünetről Donald Trumppal. Kaiser Ferenc szerint ha elapadnak a nyugati támogatások, akkor egész Ukrajna elveszhet.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.21. csütörtök, 18:00
Kóka János
a Doktor24-csoport alapító-tulajdonosa
Tovább nő a feszültség Ukrajna és Oroszország között - Mutatjuk a piaci hatásokat

Tovább nő a feszültség Ukrajna és Oroszország között - Mutatjuk a piaci hatásokat

Alapvetően bizonytalan mozgásokat láthattunk és láthatunk ma a világ tőzsdéin, jelentősebb elmozdulások az ázsiai és az európai piacokra sem voltak jellemzőek, ebbe a miliőbe a magyar tőzsde is beilleszkedett. A befektetők a világ legnagyobb piaci értékű cégének, az Nvidiának a felemásra sikerült gyorsjelentését emésztik, a chipgyártó bár a vártnál jobb negyedéves számokat közölt, de a kilátások már inkább a növekedés lassulásáról szólnak. Ezen felül az orosz-ukrán háborúval kapcsolatos hírek is mozgatják a piacokat, és a befektetők a további vállalati gyorsjelentésekre is figyelnek, illetve a bitcoinban van még nagy sztori, a legjelentősebb kriptodeviza árfolyama ma is új történelmi csúcsot döntött és karnyújtásnyira került a 100 ezer dolláros álomhatár.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×