Infostart.hu
eur:
384.89
usd:
328.41
bux:
121282.66
2026. január 20. kedd Fábián, Sebestyén
Nyitókép: police.hu

A szerb-magyar határ alatt átvezető alagutakat számoltak föl a rendőrök - fotók

Az illegális migránsok módszerei változatosak; próbálnak átmászni a kerítésen, átvágni azt, de a rendőrök találtak már két, kézi erővel kiásott, belső támasztószerkezet nélküli alagutat is.

Az előző évvel összehasonlítva 2019-ben érezhetően növekedett a migrációs nyomás a rendőrség honlapja szerint, az elmúlt hetekben pedig még drasztikusabban emelkedett a déli határszakaszon illegálisan Magyarországra belépni próbálkozó migránsok száma.

Az illegális migránsok módszerei változatosak; próbálnak átmászni a kerítésen, átvágni azt, de a rendőrök találtak már két, kézi erővel kiásott, belső támasztószerkezet nélküli alagutat is, amelyek nemcsak készítőikre, de az esetleges használóikra is életveszélyesek voltak.

A járatokat a déli határszakaszon szolgálatot ellátó járőrök a Csongrád megyei Ásotthalom és a Bács-Kiskun megyei Csikéria térségében fedezték fel.

Az ásotthalmi alagútnál az egyenruhások 44 illegális migránst tartóztattak fel, míg a csikériai járatnál sikeres átjutás nem történt.

Az alagutak készítői mindkét esetben nagy gondot fordítottak az álcázásra; a be- és kijáratukat növényzettel takarták, de a rendőrök az alagutakat befejezésüket követően rövid időn belül felfedezték, és gondoskodtak betemetésükről. A police.hu oldalon hozzáteszik: a magyar rendőrség és honvédség a jogszabályok által biztosított törvényes eszközökkel továbbra is garantálja hazánk és az Európai Unió külső határainak védelmét.

Címlapról ajánljuk
Agrárkamara: a Mercosur-megállapodás csak az egyik tragédia, amely a mezőgazdaságra zúdul

Agrárkamara: a Mercosur-megállapodás csak az egyik tragédia, amely a mezőgazdaságra zúdul

Cseh Tibor, a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara külügyekért felelős alelnöke az InfoRádióban kedden elmondta, egy hete még semmi esélyt nem adott volna, hogy a gazdák nyomásgyakorlása eredményt hoz, de egy hét alatt jelentős változás történt az európai közvéleményben.

Formálódik Donald Trump béketanácsa – és az is, kik akarnak részt venni benne

Az amerikai elnök 60 országot hívott meg a gázai béketanácsba, de állandó tagságot csak bizonyos feltételekkel lehet kapni. A kazah, az üzbég és a fehérorosz elnök mellett Orbán Viktor is üdvözölte a kezdeményezést, Oroszország, Lengyelország és Izrael még kivár, a francia államfő viszont egyértelműen közölte, hogy a jelenlegi feltételekkel nem csatlakoznak a testülethez.
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×