eur:
404.34
usd:
355.47
bux:
92882.06
2025. április 30. szerda Katalin, Kitti
A Külgazdasági és Külügyminisztérium (KKM) által közreadott képen Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter felszólal az ENSZ szíriai elszámoltathatósággal foglalkozó magas szintű ülésén New Yorkban 2018. szeptember 27-én.
Nyitókép: MTI Fotó: KKM / Mitko Stoichev

Szijjártó Péter az Év embere a Figyelőnél

Szijjártó Pétert választotta a 2018-as Év emberének a Figyelő szerkesztősége.

A Figyelő szerkesztősége negyedik alkalommal ítélte oda az Év embere díjat, amellyel ezúttal a Szijjártó Péter fémjelezte külpolitikai fordulatot ismerte el a hetilap.

A külgazdasági és külügyminiszter 2014-es hivatalba lépését követően lehetőség nyílt arra, hogy Magyarország politikai mozgástere nemzetközi szinten is növekedjen, a magyar modellt érő nemzetközi kritikákra határozottan és erőteljesen reagáljon - olvasható a Figyelő közleményében.

Ennek a nemzeti érdekérvényesítésnek a szimbólumává vált Szijjártó Péter, aki az elmúlt több mint 4 évben számos nemzetközi fórumon egyértelművé tette a magyar külpolitikai és bevándorláspolitikai álláspontot és a gyakori nézetellentétek ellenére is kiállt mellette. A kezdeti értetlenséget és kritikákat követően mindenki számára világossá tette az általa felvázolt külpolitikai fordulat lényegét, a következetes érdekérvényesítés eredményeként pedig rég nem látott külpolitikai sikereket ért el Magyarország - áll a közleményben.


VIDEÓAJÁNLÓ
Címlapról ajánljuk
Gégény István: kardinális kérdés, hogy milyen személyisége lesz a következő pápának

Gégény István: kardinális kérdés, hogy milyen személyisége lesz a következő pápának

Kisebb politikai beágyazottságot, de nagyobb közéleti szerepvállalást várnak a Magyar Katolikus Egyháztól a Szemlélek Alapítvány felmérése szerint a magyarok. A kommunikációs stílus, a hitelesség, a visszaélések kezelése és a közéleti morális iránymutatás terén is negatív értékelést adtak a megkérdezettek.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.04.30. szerda, 18:00
Rigó Csaba Balázs
a Gazdasági Versenyhivatal elnöke
Új világ jön a bedőlt hiteleknél: nagy horderejű törvényt fogadott el a parlament

Új világ jön a bedőlt hiteleknél: nagy horderejű törvényt fogadott el a parlament

Régóta számított a hazai követeléskezelői piac egy 2023-as EU-s irányelv átültetésére a magyar jogrendbe. Az uniós szabályozás az eddigi magyar gyakorlattal ellentétben nem a követelések megvásárlását, hanem az állományok követelését, pontosabban "gondozását" szabályozza szigorúan. Az Országgyűlés 133 igen szavazattal, 4 ellenszavazat és 37 tartózkodás mellett elfogadta kedden a nemteljesítő hitelmegállapodások hitelgondozóiról szóló törvényt. A témával Hitelezés 2025 konferenciánkon is foglalkozunk, érdemes eljönni.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×