eur:
408.18
usd:
387.72
bux:
77771.12
2024. november 17. vasárnap Gergő, Hortenzia
Tarolnak a magyarok az elitegyetemes jelentkezéseknél

Tarolnak a magyarok az elitegyetemes jelentkezéseknél

A világ legjobb felsőoktatási intézményei közül az oxfordi és a cambridge-i egyetemre Kelet-Közép-Európából az elmúlt 3 év alatt már Magyarországról került be a legtöbb diák, összesen 137-en, derült ki a Milestone Intézet kutatásából.

Greskovits György, az intézet oktatási programvezetője az InfoRádióban elmondta, a magyar diákok mindig az élmezőnyben voltak, de 2015-ben kerültek az élre.

Magyarországról többen tanulnak az előbb említett elitegyetemeken, mint ahányan Ausztriából, Csehországból és Szlovákiából jutottak be összesen.

A magyarok sikeraránya is kiváló, mert a jelentkező magyar diákok 26 százaléka tudott bekerülni az oxfordi és a cambridge-i intézménybe. 2018-ban a Milestone Intézetből 33-an kerültek be az elitegyetemekre.

A magyar tanulók körében a szigetország egyetem szakjai közül idén a társadalomtudomány, a természettudomány, a matematika volt a legnépszerűbb, illetve a kevésbé népszerűbbek közé tartozik a humán és a bölcsész terület. Ez a magyar oktatás adottságait is tükrözi.

Greskovits György elmondta, az elitegyetemekre bekerült diákoknak a 2/3-a a legjobb 10 középiskolából érkezett. Budapestről

  • a Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskola és Gimnáziumból,
  • a ELTE Radnóti Miklós Gyakorló Általános Iskola és Gyakorló Gimnáziumból,
  • illetve az Eötvös József Gimnáziumból.

A bekerült diákok 1/3-a pedig vidéki iskolákból, így például a veszprémi Lovassy László Gimnáziumból került ki - innen ráadásul az orvosképzésbe került be valaki, ami rendkívül ritka. A programvezető kiemelte,

nem csak a legjobb középiskolákból érkező diákok kerültek be a legjobb egyetemekre,

ezért is érdemes lenne jobban odafigyelni a magyar oktatásban rejlő potenciálra.

A 2010-ben alapított budapesti Milestone Intézet célja, hogy külföldi tanulmányi pályájukon elindítsa, majd hazahozza a tehetséges magyar diákokat.

Az intézet ehhez egy személyre szabott, négyéves mentorprogramot alakított ki, amelyre felvételivel lehet bekerülni. 

A diákok legkorábban a középiskola 9. évfolyamán csatlakozhatnak a programhoz. A költéstérítéses és kizárólag angol nyelven zajló oktatási programot a diákok középiskolai tanulmányaik mellett végzik, amelynek során rendszeresen kapcsolatot tartanak a mentorukkal és a programban résztvevő többi diákkal is.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.18. hétfő, 18:00
Schmidt Mária
Széchenyi-díjas történész, a Terror Háza Múzeum főigazgatója
Rengeteg kínai tőke áramlik Magyarországra, és éppen ez lehet az egyik fő kihívás Trump elnöksége idején

Rengeteg kínai tőke áramlik Magyarországra, és éppen ez lehet az egyik fő kihívás Trump elnöksége idején

2022-től 2024. szeptemberéig Magyarországra áramlott az összes kínai külföldi működőtőke több mint negyede, ami az európai kontinenst vette célba, és ezzel igyekszik a magyar kormány megtámogatni a recesszió-sújtotta gazdaságot – mutat rá vasárnapi körképében a Financial Times. A cikk egyik fő üzenete az, hogy a sok kínai tőkéből adódhat a nagy politikai mutatvány, hogy hogyan egyensúlyozzon az Orbán-kormány a kínai és az amerikai érdekek mentén, és közben a már bejelentett nagy autóipari beruházások lendületet is adjanak az EU-pénzek korlátozottsága miatt is szenvedő magyar gazdaságnak.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×