Infostart.hu
eur:
384.78
usd:
328.24
bux:
0
2026. január 21. szerda Ágnes
Figyelem, újabb digitális átállás jön

Figyelem, újabb digitális átállás jön

A jelenlegi, digitális földfelszíni műsorszórás helyett vezeték nélküli, szélessávú hálózatok működnek 2020-tól a 700 megahertzes (MHz) sávban egy európai uniós döntés értelmében - írja a Magyar Idők. Ezzel a mobilszolgáltatók tovább növelhetik a szélessávú mobilnetes lefedettségüket.

A 700 MHz használatával a mobilszolgáltatók olyan területeket is elérhetnek, amelyeket a 800 MHzes cellákkal nem képesek kiszolgálni – idézi a Magyar Idők a Hwsw.hu a Nemzeti Média és a Hírközlési Hatóság (NMHH) háttérbeszélgetésén elhangzottakat.

Az érintett sávokban jelenleg az Antenna Hungária végez digitális földfelszíni műsorszórást: összesen 12 ingyenes és 47 fizetős csatornát sugároz, szerződése szerint 2020. szeptember 5-ig.

A szóban forgó frekvenciák pályáztatása már 2019-ben elkezdődhet, a nyerteseket pedig legkésőbb az év szeptember 15-ig kell kihirdetni, a kötelező felkészülési időszak biztosítása miatt.

A hatóság szem előtt tartja, hogy a közszolgálati tartalmakat változatlan technológiai háttérrel lehessen igénybe venni. Így biztosítja azt, hogy ne legyen feltétlenül szükség a meglévő műsorszóró berendezések cseréjére.

Címlapról ajánljuk

Az ENSZ drága konkurenciáját szervezi Donald Trump – Németország kivár

Németországra is számít az amerikai elnök abban a „béketanácsban”, amelyet első lépésben a gázai konfliktus megoldására, hosszabb távon az ENSZ felváltására kíván létrehozni. A német kormány még nm döntött arról, hogy elfogadja-e az invitálást, mindenesetre Friedrich Merz kancellár szerdán a davosi világgazdasági fórumon erről is tárgyalni akar Donald Trumppal.
Káosz uralkodik Grönland körül, felbolydultak a devizapiacok

Káosz uralkodik Grönland körül, felbolydultak a devizapiacok

Forrongnak a deviza- és kötvénypiacok: a dollár tegnap háromhetes mélypont környékén járt az euróval szemben, ahogy a befektetők reagáltak Donald Trump amerikai elnök bizonytalanságot keltő nyilatkozataira és az európai vezetőkkel való konfliktusra Grönland kapcsán. A jen mögött szintén kedvezőtlen időszak áll, amit elsősorban a japán miniszterelnök – a piac megítélése szerint túlzott – költekezési tervei indokolnak. A mai napon az Európai Központi Bank vezetőinek megszólalásai mozgathatják az árfolyamokat.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×