eur:
392.8
usd:
366.08
bux:
66129.26
2024. április 25. csütörtök Márk

Felsőfokú szakképzés diploma előtt - vagy helyett

A pótfelvételi eljárás során meglehetősen sok felsőfokú szakképzést hirdettek meg az oktatási intézmények. Az Educatio felsőoktatási igazgatója szerint részben ezzel magyarázható, hogy nő az ilyen képzésre jelentkezők száma. Horváth Tamás ugyanakkor elismerte, hogy az oktatáspolitika is ösztönzi ezt a képzési formát.

Egyre népszerűbb a felsőfokú szakképzés, idén csaknem 20 százalékkal nőtt a jelentkezők száma, és valamivel több pályázót vettek fel, mint tavaly, 20 ezerből 12 ezret - mondta az InfoRádiónak az Educatio Kft. felsőoktatási igazgatója.

Sokan választják ezt a képzési formát azok közül, akiknek nem sikerült a főiskolai, egyetemi felvételi. Egyre többen vannak azonban olyanok is, akik előbb szakmát szereznek, és csak azután tanulnak tovább, végzettségükért pedig plusz pontokat kapnak - tette hozzá Horváth Tamás.

Akárcsak a felsőoktatásban, a felsőfokú szakképzésben is a gazdasági szakok a legnépszerűbbek. Idén a legtöbben idegenforgalmi szakmenedzsernek jelentkeztek.

Nem feltétlenül jelent hátrányt a munkaerőpiacon, ha valaki nem diplomát szerez, hanem a felsőfokú szakképzésben végez, sok területen ugyanis a munkáltatók inkább a praktikus, gyakorlatorientált ismereteket használni tudó munkaerőt választják, és kevésbé van szükségük az elméleti tudást biztosító intézményből kikerülőkre - hangsúlyozta az Educatio felsőoktatási igazgatója.

Horváth Tamás szerint várható, hogy a jövőben bővül a felsőfokú szakképzésben helyet kapók köre, hiszen az oktatáspolitika is ösztönzi ennek a képzési formának a megjelenését. Már most, a pótfelvételi időszakban is sok ilyen kurzust hirdettek az intézmények - fűzte hozzá.

Hanganyag: Hegedûs Zsuzsa

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Egy mandátumot szerezhet az EP-választáson a Magyar Szövetség

Egy mandátumot szerezhet az EP-választáson a Magyar Szövetség

Ha áprilisban tartották volna az európai parlamenti választást Szlovákiában, akkor azt az ellenzéki Progresszív Szlovákia nyerte volna a szavazatok 27 százalékával. A hármas kormánykoalíció két pártja, a Smer és a Hlas 15, ill. 14 százalékot ért volna el – derült ki a legfrissebb közvéleménykutatás eredményeiből. A felmérés szerint a Magyar Szövetségnek is sikerülne egy képviselőt kijuttatnia Brüsszelbe.

Bóka János az Arénában: igazodás vagy újraegyesítés, ez az unió nagy kérdése

Mi az Európai Uniót egy szerződéses alapokon nyugvó szabályrendszerre épülő együttműködésnek tekintjük, ebbe az állandó közös hitelfelvétel, a közös eladósodás, a fiskális föderalizmus nem fér bele – mondta Bóka János az InfoRádió Aréna című műsorában. Az európai uniós ügyekért felelős miniszter beszélt az EP-választás tétéjéről, az unió jövőjéről és az EU-tagság húszéves mérlegéről is.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.04.26. péntek, 18:00
Balczó Barnabás
a Magyar Posta vezérigazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×