Infostart.hu
eur:
355.71
usd:
313.01
bux:
0
2026. június 24. szerda Iván

Tölgyessy: Polgárháborúban áll a bal- és a jobboldali sajtó

Tölgyessy Péter alkotmányjogász szerint a magyar sajtó nem tudja betölteni funkcióját, szerkezetváltozásra lenne szükség. A szakember egy budapesti fórumon úgy fogalmazott: a hazai sajtó a hatvanas évek óta mind szabadabb lett, így a rendszerváltás idején elmaradt a nagy váltás.

Tölgyessy Péter alkotmányjogász egy budapesti fórumon arról beszélt, hogy 1988 óta lényegében a sajtó szerkezete nem változott, ekkora folytonosság pedig sehol nincs Európában. A szakember szerint ma polgárháborús sajtó van, a baloldali és a jobboldali sajtó harcol egymással, és ezek a viszonyok valószínűleg tartósan fennmaradnak.

Az Orbán-korszakban vérben és vasban, háborúban született meg a jobboldali sajtó. Ez egy háborús sajtó, amely úgy érzi, hogy a baloldali sajtó a halálos ellensége - fogalmazott az alkotmányjogász, aki úgy véli: a jobboldal szerint joga van tévékhez, rádiókhoz és újságokhoz, és aki ezt nem engedni, az a demokrácia ellensége.

Tölgyessy Péter hangsúlyozta, hogy a Horn-kormány médiatörvénye az akkori gondolkodás csodagyereke volt, és úgy képzelték a politikusok, hogy az majd lezárja a média polgárháborúját - de nem így lett. Szerinte a közszolgálat média felelősségi kérdéskörét rendezni kell.

Előállt egy olyan rendszer, amibe a felelősséget nem lehet megfogni, mégis alapvetően az történik, amit az éppen akkor vezető pártok akarnak. A kuratóriumok által felügyelt területeken egyáltalán nem, vagy csak később, illetve rosszul születnek meg a döntések, példa erre a tévéelnök-választás játéka. És közben nem látszik, hogy ki a felelős, hova folyik el a sok pénz - fejtette ki az alkotmányjogász.

Tölgyessy Péter hozzátette: a sajtóban szerkezetváltásra van szükség, nagyobbra, mint, amekkora a rendszerváltás volt.

Szerző: Gál Ildikó

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
N. Rózsa Erzsébet: teljesen ellentétes Hamenei nézeteivel, ezért valószínűleg nem is volt iráni atomprogram

N. Rózsa Erzsébet: teljesen ellentétes Hamenei nézeteivel, ezért valószínűleg nem is volt iráni atomprogram

Az idén februárban likvidált ajatollah volt a gátja azoknak a törekvéseknek, hogy Iránban az atomfegyverek irányába tegyenek lépéseket, mert azok nem illeszkedtek a vezető életfilozófiájához – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában az egyetemi tanár. A Közel-Kelet-szakértő szerint ha kiderült volna, hogy Ali Hamenei ebben hazudik, azt a egész rendszer nem viselte volna el.

Sinkó Eszter: valódi egészségügyi rendszerváltáshoz nem elegendőek a személycserék

Több olyan eleme is volt az eddigi rendszernek, amelyek azt mutatták, hogy állam által vezérelt egészségügy alakult ki az elmúlt tizenhat évben Magyarországon – mondta az egészségpolitikai szakértő egy konferencián. Úgy véli, drámaian romlott az egészségügyi ellátás színvonala ezen időszak alatt, ezért az új egészségügyi tárcának egyebek mellett javítania kell az egészségügyhöz való hozzáférést, továbbá rendeznie kell a köz- és magánellátás viszonyát.
inforadio
ARÉNA
2026.06.24. szerda, 18:00
Novák Zoltán
a Méltányosság Politikaelemző Központ projektigazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×