Infostart.hu
eur:
355.88
usd:
312.78
bux:
139301.72
2026. június 23. kedd Zoltán

Fodor Gábor büszkén távozik

Fodor Gábor büszkén távozik a környezetvédelmi és vízügyi minisztérium éléről. A tárcavezető ezt az elmúlt évet értékelő sajtótájékoztatóján mondta.

Fodor Gábor sikeresnek értékelte a Környezetvédelmi és Vízügyi Minisztérium élén töltött csaknem egy évét.

Az időszak eredményeiként kiemelte, hogy a környezetvédelem politikai üggyé vált, 25 százalékkal nőtt 2008-ra a tárca költségvetése, a magyar fél megállapodott Ausztriával a Rába habzásának ügyében, elszállították a Csepeli galvániszapot, több mint a felét visszavitték már a Magyarországon illegálisan lerakott német szemétnek, újra független az Õrségi Nemzeti Park, létrejött a jövő nemzetékek országgyűlési biztosának intézménye, és megalkották a Nemzeti Éghajlatváltozási Stratégiát.

Fodor Gábor sok sikert kívánt utódjának, majd hozzátette, bízik benne, hogy az új környezetvédelmi miniszter folytatni fogja a már megkezdett, de be nem fejezett ügyeket.

"Ilyen például az adórendszer "zöldítése", ezzel kapcsolatban már komoly anyagok készültek, és azt gondolom, hogy rendkívül előrehaladott munkát folytattunk. A kötelező környezetvédelmi biztosíték-képzést, amely a csepeli galvániszap és a német szemét kapcsán is világossá tette, hogy milyen fontos ez a magyar jogban, ezt elkészítettük, ennek is a végső elfogadása van hátra, és a zöld alkotmányozásnak még van olyan eleme természetesen a stratégiai építkezésben, amelyben még van hátra munka" - hangsúlyozta a politikus.

Gyurcsány Ferenc miniszterelnök Szabó Imrét, az MSZP Pest megyei elnökét jelölte környezetvédelmi és vízügyi miniszternek. Fodor Gábor vele kapcsolatban elmondta: jó politikusnak tartja és kész megadni minden segítséget, amelyre utódjának szüksége lehet

Hanganyag: Sigmond Árpád

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

Tarr Zoltán: ilyen lesz a közmédia

A cél a szabad, független közmédia, ami nem a mindenkori hatalmat szolgálja, hanem valóban a köz érdekében működik, a hiteles tájékoztatáson dolgozik, és megbízható, politikamentes intézmény - közölte a társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszter kedden a Facebook-oldalán, miután az Országgyűlés elfogadta a közmédia intézményrendszerének átalakításáról szóló jogszabályt.
inforadio
ARÉNA
2026.06.24. szerda, 18:00
Novák Zoltán
a Méltányosság Politikaelemző Központ projektigazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×