Infostart.hu
eur:
361.5
usd:
310.96
bux:
131696.18
2026. május 17. vasárnap Paszkál

Négyes metró: kész a Tétényi út és a Bocskai út közötti szakasz

Elkészült a 4-es metró leghosszabb, Tétényi úti és a Bocskai úti megálló közötti alagútszakaszának déli része - közölte a DBR Metró Projekt Igazgatóság. A fővárosi önkormányzat hatályos tervei szerint a 4-es metró első szakaszát 2011-ben adhatják át.

Elkészült a 4-es metró Tétényi úti és Bocskai úti megállói közötti szakasza - jelentette be a DBR Metró Projekt Igazgatóság. A fúrópajzs összesen 2116 és fél métert haladt, és körülbelül 40 ezer köbméter földet termelt ki.

Az északi alagútszakaszt a tervek szerint néhány hét múlva készül el. A berendezések előreláthatóan május végén érik el a Móricz Zsigmond körtéri állomást, amely a nyomvonal alapján 291 méter távolságra van a Bocskai útitól.

A 4-es metró első és második szakaszának tervezett építési költsége jelenleg 511 milliárd forint, amiből a remények szerint 270 milliárdot az Európai Unió biztosít.

Címlapról ajánljuk
Ásványkincs-motor – miért nem egyenértékű minden dollárnyi GDP?

Ásványkincs-motor – miért nem egyenértékű minden dollárnyi GDP?

Egyes országokban a gazdaság motorja nem a gyárakban vagy az irodákban működik, hanem mélyen a föld alatt. Olaj, gáz vagy ritkafémek termelik meg a GDP jelentős részét, gyakran anélkül, hogy széles társadalmi teljesítmény állna mögöttük. Ez alapjaiban torzítja az országok közötti összehasonlítást. De mit jelent ez egy olyan ország számára, mint Magyarország, ahol ilyen kincsek nincsenek?

Milliárdos felújítás – válaszolt a Kúria Magyar Péter szavaira és kérdésére

A miniszterelnök a budai Várban lévő kormányzati épületek szombati bejárásán beszélt arról, hogy mit terveznek a még felújítás alatt álló épületekkel és kérdéseket tett fel Varga Zs. András Kúria-elnöknek.
inforadio
ARÉNA
2026.05.18. hétfő, 18:00
Salát Gergely
sinológus, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem és a Magyar Külügyi Intézet munkatársa
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×