Infostart.hu
eur:
354.35
usd:
300.68
bux:
134545.2
2026. május 10. vasárnap Ármin, Pálma

A Fidesz Brüsszelben javítana a Magyarország-képen

Brüsszelben tartja kihelyezett elnökségi ülését a Fidesz. A párt vezető testülete az Európai Néppárt frakcióelnöksége és európai parlamenti frakcióvezetője meghívására látogat az unió központjába.

A Fidesz elnökségi tagjai a párt kongresszusának előkészítéséről, a népszavazásról és a négy hónapos vitasorozat tapasztalatairól egyeztetnek és várhatóan találkoziknak az Európai Parlament néppárti elnökével és frkacióvezetőjével is.

Szájer József fideszes európai parlamenti képviselő azt mondta: az Európai Néppárt és Fidesz szinte minden kérdésben hasonló álláspontot képvisel, pédaként említette az emberi jogokat és az elmúlt félév magyarországi eseményeinek megítélését.

A fideszes politikus közölte: a kormány tevékenysége jelentősen rontotta Magyarország megítélését az unióban. Szájer József hozzátette: a Fidesz ezen a képen szeretne javítani a kihelyezett elnökségi üléssel.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.05.11. hétfő, 18:00
Lakatos Júlia a Méltányosság Politikaelemző Központ stratégiai igazgatója
Kiszelly Zoltán a Századvég politikai elemzési igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×