Infostart.hu
eur:
356.23
usd:
302.68
bux:
135685.73
2026. május 7. csütörtök Gizella

Veres: idén nincs szükség további kiigazításra

A pénzügyminiszter szerint ebben az évben már nincs szükség további kiigazító lépésekre a tervezett 6,8 százalékos, GDP arányos államháztartás hiány elérése érdekében.

Veres János egy budapesti konferencián elmondta: az idén a költségvetési kiigazítás kétharmada kiadáscsökkentésből, egyharmada bevételnövelésből áll.

A pénzügyminiszter az InfoRádiónak elmondta azt is: jövő hét szerdán kerül a kormány elé a pénzügyi és az igazságügyi tárca azon javaslata, amely az elvárt adóval összefüggő kérdéseket rendezi.

Varga Mihály, a Fidesz alelnöke arról beszélt, hogy 55-60 milliárd forintos kiesést jelent az Alkotmánybíróság döntése az elvárt adó eltörléséről.

Az Orbán-kormány pénzügyminisztere ugyanakkor hangsúlyozta: nem lehet a vállalkozásokra és a háztartásokra hárítani a kiigazítás terheit.

A Fidesz alelnöke az InfoRádióban kifejtette: már márciusban kezdenek elfogyni a tartalékai a költségvetésnek, ezzel együtt 4-5 hónap múlva látható, hogy tartható-e az idei büdzsé és a konvergencia program.

Varga Mihály szerint elképzelhető, hogy a nyár elején már nem lesz gazdasági mozgástere a kormánynak.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.05.07. csütörtök, 18:00
Molnár Judit
a Magyar Utazási Irodák Szövetségének elnöke
Egyre közelebb lehet a megállapodás Iránnal - Mit csinálnak a tőzsdék?

Egyre közelebb lehet a megállapodás Iránnal - Mit csinálnak a tőzsdék?

Nagyot javult a hangulat az elmúlt napokban a piacokon, miután a befektetők az amerikai–iráni békemegállapodás esélyét kezdték el árazni, melynek hatásra nagyot estek az olajárak, a részvénypiacok pedig raliznak. Az amerikai tőzsdéken tegnap az AI-sztori is fontos lökést adott, az AMD erős előrejelzése után a technológiai és chiprészvények húzták a piacot, az S&P 500 és a Nasdaq is új csúcsra kapaszkodott. Ázsiában szintén folytatódott az emelkedés, a japán Nikkei történelmi csúcsra ment, miközben a dollár gyengült, részben az olajár esése miatt enyhülő inflációs félelmek következtében. Európában is emelkedéssel indult a kereskedés, azonban a nyitástól távolodva szép lassan elolvadtak a pluszok.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×