Infostart.hu
eur:
384.97
usd:
331.89
bux:
122311.2
2026. január 18. vasárnap Piroska

Pereli a Fidesz a kilépett Heves megyei képviselőt

Polgári pert indít a Heves megyei közgyűlés Fidesz-frakciója Ambrus Zoltán képviselő ellen, aki kilépett a képviselőcsoportból. A politikus ugyanis lépésével a Fidesz szerint megszegte az általa is aláírt, október 2-án született frakciószerződést.

Herman István, a Fidesz-frakció tagja elmondta, hogy a pert a frakció indítja, a beadványt hétfőn juttatják el az illetékes szervnek.

A politikus szerint azért perelik be a képviselőt, mert kilépésével megszegte az általa is aláírt, október 2-án született frakciószerződést. A frakció szabályzata szerint ha valaki kilép, mandátumát vissza kell adnia a jelölő szervezetnek.

Az ügy előzménye, hogy pénteken szocialista elnököt választott a Heves megyei közgyűlés, miután a Fidesz-frakcióból kilépett Ambrus Zoltán képviselő, és függetlenként megszavazta, hogy az MSZP-s Sós Tamás legyen a közgyűlés elnöke.

A közgyűlés csütörtökön még arról állapodott meg, hogy feloszlatja magát, mert a tavaly október elsejei önkormányzati választáson a Fidesz és az MSZP egyaránt 20-20 mandátumot szerzett, és az így kialakult patthelyzet megakadályozta a testület törvényes működését.

Címlapról ajánljuk

„Nem számítok katonai intervencióra Grönlandon" - közölte az amerikai képviselőház elnöke

Mike Johnson a BBC brit közszolgálati televízió vasárnapi politikai magazinműsorában úgy fogalmazott: Grönland nem az Egyesült Államok területe, de a Dániához tartozó autonóm sziget földrajzi elhelyezkedése okán stratégiai fontosságú "nemcsak az Egyesült Államok, hanem a világ összes szabadságszerető népe számára".
inforadio
ARÉNA
2026.01.19. hétfő, 18:00
Pletser Tamás
az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×