Infostart.hu
eur:
356.15
usd:
311.88
bux:
140184.15
2026. június 30. kedd Pál

Lendvai: a Fidesz példaképe Gábor Zsazsa

Több idő, figyelem és türelem kell a reformok folytatásakor, az pedig nem kérdés, hogy folytatni kell a reformokat - mondta az MSZP frakcióvezetője az Országgyűlésben.

Lendvai Ildikó - a kormányfő beszéde után - hangsúlyozta: több időre van szükség a nyugdíj- és adórendszer átalakítására, a reformokkal kapcsolatos a szakmai felkészülésre.

A kormánypárti frakcióvezető szerint a kérdés most már az, tudnak-e jobban segíteni az országnak abban, ami előtte áll.

A rendszerváltozás óta nem kellett ennyi új dolgot tanulni, ennyi mindenhez alkalmazkodni - tette hozzá.

Lendvai Ildikó szerint a több idő nem halogatást jelent, hanem a hosszabb távra ható törvények, a nagy ellátórendszerek átalakítását.

Évek nincsenek, de hetek és hónapok vannak ezekre a kérdésekre - közölte.

A politikus szerint több figyelmet kell a részletekre fordítani.

"A politikai falbontás és a politikai kőműves munka fontos szakasza után most a politikai lakberendezés aprómunkájára kell figyelnünk" - fogalmazott.

Lendvai Ildikó köszönetet mondott azoknak, akik "a kivonulás dobogó léptei és csatazaja alatt is" csendben dolgoznak, ők nem a kormánynak, hanem az országnak tesznek jót.

Navracsics Tibor, a Fidesz frakcióvezetőjének felszólalására reagálva azt mondta: nem jó, hogy egy idegen utazó körbetekintéséhez hasonlította a miniszterelnök beszédét, mert ez az "idegenszívűség" vádját eleveníti fel.

Hozzátette: reméli a frakcióvezető nem sorakozik fel Kövér László, a Fidesz választmányi elnökéhez és Csurka István, a MIÉP vezetőjéhez..

A másik két ellenzéki frakció még "a régi libretto" szerint játszott, amely a narancsdobálástól a kivonulásig terjed, ez inkább mosolyogtató - fűzte hozzá.

Lendvai Ildikó szerint a Fidesz Gábor Zsazsát tekinti politikai példaképének, aki szerint mindegy, mit csinál, csak írjanak róla.

"Más kérdés, hogy Gábor Zsazsa persze szórakoztató személyisége volt a show-biznisznek, igaz nem az első vonalból, hanem a másodikból, de legalább nem törekedett se forradalmári, se népvezéri, se miniszterelnöki babérokra" - fogalmazott.

A frakcióvezető hozzátette: kormányoldal soha nem illegetheti magát "Gábor Zsazsa tollboájában", ugyanis nehezebb feladata van, kormányoznia kell.

Címlapról ajánljuk
42 fok Magyarországon: soha ilyen meleg nem volt még, megdőlt az abszolút rekord

42 fok Magyarországon: soha ilyen meleg nem volt még, megdőlt az abszolút rekord

Soha ilyen meleg még nem volt, majdnem húsz éve tartotta a csúcsot a közel 41,9 fok. Most sajnos meglett a 42 fok Szécsényben, és a budapesti abszolút rekord is megdőlt, Lágymányoson 41,0 Celsius-fokot mértek ma. De ezek a számok estig még tovább nőhetnek, ami biztos: ez az eddig valaha volt legmelegebb nap Magyarországon.

Szerdától új világ jön a parkolásban, hatalmas kérdőjelekkel

Július 1-jétől jelentősen átalakul a parkolás Budapesten, ahol szinte kizárólag mobiltelefonnal lehet fizetni a parkolásért, emellett zónától függően 33–50 százalékkal emelkednek a parkolási díjak. Több autós egyesület is tiltakozik az új rendszer és a készpénzes fizetés ellehetetlenítése ellen.
inforadio
ARÉNA
2026.06.30. kedd, 18:00
Velkey György János
az Egyházi Kórházak Egyesületének elnöke, a Bethesda Gyermekkórház főigazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×