Infostart.hu
eur:
362.82
usd:
318.91
bux:
145521.51
2026. július 29. szerda Flóra, Márta

Ismét ellátják a betegeket a Kenézy kórház onkológiáján

Minden beteget ellátnak a debreceni Kenézy Gyula Kórház onkológiáján péntek óta, miután az intézmény más osztályaitól átcsoportosítottak forrásokat - mondta el az InfoRádióban Harsányi Zsolt gazdasági igazgató.

Ismét mehet a debreceni Kenézy Gyula Kórházba kemoterápiára az a néhány beteg, akiknek kezelését pénzhiány miatt nem tudta vállalni az intézmény - tudta meg az InfoRádió.

Az intézmény gazdasági igazgatója elmondta: a kórház más osztályaitól csoportosítottak át összegeket a sugárkezelésekre.

Az elmúlt egy év adatai alapján határozták meg az intézményben azt a betegszámot, amelyet egy hónapban egy osztály elláthat - ismertette Harsányi Zsolt.

A gazdasági igazgató kifejtette: az onkológián januárban közel másfélszeresére nőtt a beteglétszám, erre pedig nem voltak felkészülve, a gyógyszereket nem tudta megrendelni a kórház, de az OEP sem finanszírozta a kezelések felét az úgynevezett teljesítményvolumen-korlát túllépése miatt.

Harsányi Zsolt szerint könnyű a menedzsmentre hárítani a felelősséget, noha a rendszer is hibás, mivel nem lehet választani egy onkológia kezelés és egy vonat által elgázolt ember ellátása között.

Nem lehet előre meghatározni, hogy melyik osztályon a legnagyobb a betegforgalom egy hónapban - emelte ki a gazdasági vezető. Hozzátette: ki kellene venni egyes betegségcsoportokat a volumen-korlát alól, hogy lehessen tervezni, bár erre úgysem kerül sor.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Varsó: nincs területi követelésünk Ukrajnával szemben

Varsó: nincs területi követelésünk Ukrajnával szemben

Lengyelország visszautasította Vlagyimir Putyin orosz elnök állítását, miszerint területi igényeket támasztana Ukrajnával szemben. Putyin egyébként Magyarországot és Romániát is megemlítette. A lengyel külügyi tárca szerint egy újabb orosz dezinformációs kísérletről van szó. Ugyanakkor lengyel nacionalisták néha szóba hozzák az úgynevezett keleti területeket.

Rendkívüli országgyűlési ülést hívott össze a kormány

Rendkívüli parlamenti ülést kezdeményezett jövő hétfőre és keddre a kormány, amely öt előterjesztés tárgyalását javasolja. A szakképzési centrumokban megszűnik a kettős vezetés, a kancellári tisztség, a köznevelésben a tanárok visszakapják a sztrájkjogot.
inforadio
ARÉNA
2026.07.29. szerda, 18:00
Pletser Tamás
az OTP Alapkezelő szenior portfolió menedzsere
Kilőtt az olajár Donald Trump bejelentésére

Kilőtt az olajár Donald Trump bejelentésére

Komoly eladási hullám söpört végig szerda reggel az ázsiai tőzsdéken, miután ismét felerősödtek az AI-részvények magas értékeltségével és a technológiai cégek elszálló beruházásaival kapcsolatos aggodalmak. A dél-koreai Kospi 6 százalékkal került lejjebb, az SK Hynix pedig a várakozásokat alulmúló gyorsjelentés után 12 százalékot zuhant. Európában ezzel szemben pozitív elmozdulásokkal indult a nap, délelőtt azonban itt is megérkezett a lefordulás, délutánra pedig iránykeresés alakult ki. Eközben a befektetők a ma este érkező Microsoft- és Meta-jelentésekre, valamint a Fed kamatdöntésére várnak. A közel-keleti feszültségek újbóli kiéleződése közben ismét kilőtt az olaj ára.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×