Infostart.hu
eur:
384.97
usd:
331.89
bux:
122311.2
2026. január 17. szombat Antal, Antónia

"Gyurcsány jövője nyitott" - nemzetközi lapszemle

A kormány elveszítette a választásokat, de a miniszterelnök maradni kíván, és meg kívánja valósítani a reformokat - kommentálták a hírügynökségek a magyar önkormányzati választásokat. Egyes külföldi lapok pedig megjegyzik a magyar választók a szavazóurnánál mutatták ki haragjukat.

A londoni The Independent arról ír, hogy a kormányzó MSZP jelentős vereséget szenvedett, és hogy a voksolást sokan népszavazásnak tartották, miután kiszivárgott az a felvétel, amelyen Gyurcsány Ferenc elismerte, hogy szándékosan félrevezette a szavazókat.

A brit The Times ugyanakkor Sólyom László köztársasági elnök beszédét emeli ki "Támogatás fentről az utcai tüntetőknek" című cikkében. A lap tudósítója szerint Magyarországot újabb politikai válságba taszította az, hogy az elnök felszólította a parlamentet, fontolja meg Gyurcsány Ferenc miniszterelnök eltávolítását. A The Times tudósítója úgy látja: a jobbára ceremoniális posztot betöltő, de erkölcsi tekintéllyel rendelkező államfő közbelépése váratlan volt, ám a koalíciós kormány nem fogja egykönnyen feladni a hatalmat.

Míg a párizsi Le Figaro tényszerűen ismerteti a választás nem hivatalos eredményeit, addig a Le Monde szintén Sólyom László beszédét idézi és úgy értékeli a beszédet, hogy az államfő felszólította a parlamenti képviselőket: tartsanak bizalmi szavazást Gyurcsány Ferencről.

A szintén francia AFP hírügynökség szerint a koalíciós kormány súlyos vereséget szenvedett az önkormányzati választásokon, de a kormányfő elutasítja, hogy lemondjon. Az, hogy a főváros vezetése liberális-szocialista maradt, segítheti Gyurcsányt a tiltakozások legyőzésében - idéz elemzőket az AFP.

A New York Times hírügynökségi tudósítást átvéve arról ír, hogy a jelentős választási vereség ellenére a miniszterelnök közölte, marad a posztján.

A Reuters politikai elemzőket idéz és azt írja: Gyurcsány Ferenc jövője a szocialisták veresége és a Sólyom beszéd miatt nyitott marad. Mindez lelket önt a Fideszbe, amely eddig négy általános választásból hármat elveszített.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

Újabb adag ónos eső jön, ipari hóval

Borult, párás, helyenként tartósan ködös idővel indult a péntek, több térségben pedig ónos eső és ónos szitálás is nehezítheti a közlekedést. Elsősorban az északi és keleti országrészben kell csúszós utakra számítani, miközben a nyugati megyékben sűrű, zúzmarás köd rontja a látási viszonyokat.
inforadio
ARÉNA
2026.01.19. hétfő, 18:00
Pletser Tamás
az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője
Meglepő bejelentést tett Trump - Mutatjuk a piaci reakciókat!

Meglepő bejelentést tett Trump - Mutatjuk a piaci reakciókat!

Az elmúlt napokban a geopolitikai események voltak a befektetők fókuszában, Grönland kérdése továbbra is a terítéken van, miután tegnap este európai katonák érkeztek a szigetre, Trump pedig továbbra sem állt el annak megszerzésétől. Az ázsiai tőzsdék emelkedtek, részben annak is köszönhetően, hogy az USA kereskedelmi megállapodást jelentett be Tajvannal, amely vállalta, hogy az alacsonyabb vámok érdekében jelentős mértékű beruházást fog végrehajtani az Egyesült Államokban. Európában ezzel szemben gyengébb volt a hangulat, a magyar tőzsde viszont fittyet hányt erre és új csúcsot döntött. Amerikában pedig a stagnálás volt jellemző a tőzsdéken.  Eközben Donald Trump meglepő módon visszakozott, hogy az eddigi legesélyesebb aspiránsnak gondolt Kevin Hassettet jelölje a Federal Reserve élére.  Kidurran az AI lufi, vagy mindent elsöpör a legújabb megatrend? Következő befektetői klubunkon erről lesz szó. Információ és jelentkezés

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×