Infostart.hu
eur:
363.85
usd:
314.83
bux:
146688.57
2026. augusztus 3. hétfő Hermina

Ötvenhatos mártírok arcképcsarnoka a Magyarok Házában

Kiállítás nyílik a Magyarok Házában az Élő '56-osok és a Magyarok Világszövetségének szervezésében az 1956-os magyar forradalom ötvenedik évfordulójának alkalmából.

December 20-áig tart nyitva az 1956-os magyar forradalom és szabadságharc ötvenedik évfordulója alkalmából rendezett kiállítás a Magyarok Házában.

Rácz Sándor, a Nagybudapesti Központi Munkástanács elnöke, a kiállítás rendezője szerint fontos, hogy az őszinte tényeket mutassák be a kiállításon.

A forradalmár elmondta: a világnak saját fejlődése érdekében el kell fogadnia azokat az értékeket, amiket az '56-os forradalom felmutatott.

Mártírok arcképcsarnoka

A szervezőknek olyan eredeti dokumentumot is sikerült megszerezniük, amely a kivégzettek névsorát tartalmazza.

A Magyarok Házában egy arcképcsarnokot is összeállítottak, ezeken azok az ismert és kevésbé ismert emberek láthatók, akiket kivégeztek a forradalomban való részvételük miatt. A galériában megtalálható többek között Mansfeld Péter portréja és halálos ítélete.

Patrubány Miklós, a Magyarok Világszövetségének elnöke hangsúlyozta: a kiállításon arra is emlékeznek, hogy Lengyelország volt az egyetlen állam, amely nem hagyta jóvá Magyarország orosz megszállását 1956-ban.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.08.03. hétfő, 18:00
Kaiser Ferenc
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense
Energiakrízis: hamarosan teljesen leállhat a Paksi Atomerőmű

Energiakrízis: hamarosan teljesen leállhat a Paksi Atomerőmű

Vasárnap tovább fokozódik a hőség Magyarországon, a csúcshőmérséklet több helyen megközelítheti a 40 fokot. Paksnál reggel mínusz 133 centiméterre süllyedt a Duna, éjszaka pedig leállították a 4. blokk még működő turbinagenerátorát, így az atomerőműben már csak a 2. blokk termel, az is 50 százalékos teljesítménnyel. Az ország ezzel a teljes paksi leállás küszöbére került, miközben a következő napokban tovább nőhet az áramigény és fokozódhat a vízhiány. Cikkünk folyamatosan frissül a hőségkrízis és az energiaellátási helyzet legfontosabb fejleményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×