Infostart.hu
eur:
384.56
usd:
328.42
bux:
121308.37
2026. január 21. szerda Ágnes

A Parlament elé vonulhatnak a rendőrök

A Parlament elé vonulnak a fegyveres és rendvédelmi dolgozók ha nem sikerül rövid időn belül megállapodást kötnük a kormánnyal - döntött keddi rendkívüli ülésén az érdekvédelmi szövetség. A szervezet azt kéri a kormánytól vonja vissza a nyugdíjrendszer átalakítását, de ezen kivül béremelést is követelnek.

A Parlament elé vonulhatnak a fegyveres és rendvédelmi dolgozók október 14-én, ha a kormány nem teljesíti szakszervezeteik követeléseit - jelentette ki a Fegyveres és Rendvédelmi Dolgozók Érdekvédelmi Szövetségének (FRDÉSZ) elnöke az InfoRádióban.

Kónya Péter hangsúlyozta: az érdekvédelmi szövetség tagjai egységes állásfoglalást fogadtak el arról, hogy utcára vonulnak, ha szeptember 28-i rendkívüli küldöttgyűlésükig nem születik megállapodás a kormány és a szakszervezetek között.

Az érdekvédelmi szövetség elnöke elmondta: szeretnének garanciákat kapni arra, hogy a következő években megmarad bérük reálértéke.

Ha az októberi figyelmeztető demonstráció nem jár eredménnyel, a szövetség október 28-án csatlakozik a Liga Szakszervezetek által meghirdetett tömegtüntetéshez.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Varga-Bajusz Veronika: ezek a leggyakoribb hibák a felsőoktatási felvételi beadásakor

Varga-Bajusz Veronika: ezek a leggyakoribb hibák a felsőoktatási felvételi beadásakor

December közepén indult a 2026 őszén kezdődő felsőoktatási képzések felvételi eljárása a felvi.hu oldalon. Bizonyos hibák gyakran előfordulnak a kitöltéskor, ezekről is beszélt az InfoRádió Aréna című műsorában Varga-Bajusz Veronika, a Kulturális és Innovációs Minisztérium felsőoktatásért, szak- és felnőttképzésért, fiatalokért felelős államtitkára.
inforadio
ARÉNA
2026.01.22. csütörtök, 18:00
Palkovics László
mesterséges intelligenciáért felelős kormánybiztos
Szétbombázzák az oroszok Kijevet, holnap folytatódik a béketárgyalás - Szerdai híreink az ukrán frontról percről percre

Szétbombázzák az oroszok Kijevet, holnap folytatódik a béketárgyalás - Szerdai híreink az ukrán frontról percről percre

Ma hajnalban hatalmas robbanás rázta meg Afipszkij városát, Oroszország Krasznodár megyéjében, ukrán források szerint egy orosz légvédelmi rakéta tévedt el, amely eltalált egy magasházat. Kijevben nagyon súlyos a helyzet a folyamatos orosz bombázások miatt: a lakóövezetek nagy részében sem áram, sem fűtés, sem ivóvíz nincs. A fronton nincsenek nagy mozgások: Huljajpole, Pokrovszk és Kosztyantynivka most a harcok epicentruma, az extrém hideg alighanem korlátozza a katonai műveleteket is. Holnap megtárgyalja Vlagyimir Putyin orosz elnök a legújabb béketervezetet az amerikai diplomáciai csapattal. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború szerdai eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×