Infostart.hu
eur:
356.6
usd:
303.82
bux:
133535.55
2026. május 12. kedd Pongrác

Az SZDSZ-nek az önkormányzati választás a legfontosabb

A liberálisok számára az önkormányzati választás volt mindig a legfontosabb voksolás - mondta a főpolgármester az SZDSZ országos önkormányzati választási kampánynyitó rendezvényén.

A főpolgármester kiemelte: Európában egyedülálló, hogy ez a főváros liberális vezetésű 16 éve, és ezt meg kell tartani ahhoz, hogy az SZDSZ komoly politikai erő maradhasson.

Demszky Gábor kijelentette: az önkormányzati választások vethetnek véget az országot megosztó politikai állóháborúnak, a négy éve tartó választási kampánynak. Azt mondta: a Fidesz 2002 óta próbál revansot venni a választási vereségéért, a közbeszédben tartva a pártpolitikát.

Hangsúlyozta: a helyhatósági választás után legközelebb 2009-ben, az európai parlamenti választások alkalmával kell az urnák elé járulni.

A szabad demokrata főpolgármester-jelölt beszélt arról is, hogy a Fidesz nyílt szövetséget kötött az ország több pontján a Jobbikkal és a MIÉP-pel, így az antiliberális populizmus erői erősebbek és szabadabbak, mint valaha.

Feltette a kérdést: ugyan mennyire független az a Tarlós István, aki a Fidesz listavezetője is egyben.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Ruff Bálint: változások jönnek a titkosszolgálatoknál, a KSH-nál és a Miniszterelnökségen

Ruff Bálint: változások jönnek a titkosszolgálatoknál, a KSH-nál és a Miniszterelnökségen

A rendszerváltás motorjaként jellemezte a Miniszterelnökséget a tárca élére jelölt Ruff Bálint kedden az Országgyűlés igazságügyi és alkotmányügyi bizottságának ülésén. A miniszterjelölt a jogállam visszaállítását és a valaha volt legnagyobb politikai és gazdasági elszámoltatást ígérte.
inforadio
ARÉNA
2026.05.12. kedd, 18:00
Unoka Zsolt
pszichiáter, pszichoterapeuta, a Semmelweis Egyetem docense
Kormányalakítás 2026: fontos üzeneteket küldenek a Magyar-kormány miniszterei

Kormányalakítás 2026: fontos üzeneteket küldenek a Magyar-kormány miniszterei

Véghajrájába ért a Tisza-kormány megalakulása: a mai nap befejezőnek a miniszterjelöltek bizottsági meghallgatásai, majd 13 órakor mindenki megkapja hivatalos kinevezését Sulyok Tamás köztársasági elnöktől. A mai meghallgatáson több fontos üzenet is elhangzott, Kármán András leendő pénzügyminiszter például a kata adózási rendszer visszahozataláról, valamint a vállalati különadók sorsáról is beszélt. A bizottsági meghallgatások mellett a mai nap legfontosabb eseményei az új kormány első intézkedéseinek bejelentései lehetnek.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×