Infostart.hu
eur:
355.86
usd:
311.72
bux:
142467.45
2026. július 10. péntek Amália

Debrecen a legbűnösebb nagyváros

Debrecen volt tavaly a legbűnösebb nagyváros, de Pécsett volt a legveszélyesebb élni - áll a HVG legfrissebb bűnügyi toplistájában.

Debrecenben ezer főre vetítve kétszer annyi bűntényt regisztráltak a hatóságok, mint például Hódmezővásárhelyen vagy Nagykanizsán - áll a hetilap csütörtöki számában megjelenő írás beharangozójában.

Az ismertető szerint tavaly a hazai nagyvárosok közül Pécsett volt a legveszélyesebb élni: ott ugyanis kétszer annyi rablást, súlyos testi sértést és más agresszív bűncselekményt követtek el, mint például Győrött.

A vagyontárgyak és más ingóságok ellen Egerben történt fajlagosan a legtöbb incidens, a betörések száma alapján pedig Szekszárdon mutatták a legnagyobb aktivitást a hazai bűnözők.

Rendőrségi és ügyészségi adatokra hivatkozva a hetilap azt állítja, hogy a múlt évben Miskolc "exportálta" a legtöbb bűnelkövetőt az ország más vidékeire.

Címlapról ajánljuk
Idén nagyon kevés lesz a krumpli, és az árán is variálnak az áruházláncok

Idén nagyon kevés lesz a krumpli, és az árán is variálnak az áruházláncok

A májusi fagyok miatt kevesebb burgonya terem az idén idehaza. Az újburgonyatermés akár 20-30 százalékkal is elmaradhat a várttól. A burgonya termőterülete 15-20 százalékkal csökkent – tette hozzá Csizmadi Imre, a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara Kertészeti és Beszállítóipari Országos Osztályának elnöke az InfoRádióban.
Dél-koreai óriás debütált a tőzsdén, még mindig őrületes hit van az AI-szektor mögött

Dél-koreai óriás debütált a tőzsdén, még mindig őrületes hit van az AI-szektor mögött

Az iráni helyzet eszkalációja miatt világszerte korrekció bontakozott ki a hét során a világ tőzsdéin. Csütörtökön viszont már emelkedtek az európai és amerikai részvénypiacok, péntek reggel pedig Ázsiában is jó volt a befektetői hangulat. A vezető ázsiai részvényindexek emelkedtek, a Kospi vezetésével, a dél-koreai tőzsdén újra nagyot mentek a technológiai cégek részvényei. A pénteki nyitás után az európai részvénypiacok mellett Amerikában is stagnálást láthatunk. Nagy érdeklődés mellett debütált a Nasdaqon a dél-koreai SK Hynix, amelynek részvényei pénteken 170 dolláros árfolyamon, mintegy 14 százalékos emelkedéssel nyitottak.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×