Infostart.hu
eur:
393.44
usd:
344.62
bux:
121754.84
2026. március 14. szombat Matild

BKV: keddig helyre áll a villamosforgalom a Nagykörúton

A BKV vezérigazgató-helyettese azt ígérte, hogy keddig kicserélik a Margit hídon azt a két oszlopot, amelyek annyira elöregedtek, hogy egy rutinellenőrzéskor kidőltek a helyükről.

Donáth Zoltán azután közölte ezt rendkívüli sajtótájékoztatón, hogy a hajnali órákban a 4-es és a 6-os villamos vonalán újabb üzemzavar történt, emiatt az Oktogon és a Moszkva tér között autóbuszok viszik az utasokat.

A vezérigazgató-helyettes azt mondta: a villamosok hétfőn már a Jászai Mari térig közlekednek, és csak onnan kell átszállniuk a Moszkva tér felé tartó utasoknak buszokra.

A FÕMTERV műszaki igazgatója az esettel összefüggésben úgy vélte: nem lehet tovább halogatni a Margit híd felújítását. Schulek János közölte: az oszlopokat 1978-ban helyezték el, azóta nem voltak felújítva.

Korábban Budapest főjegyzője az InfoRádióban azt mondta: a főpolgármester azonnali vizsgálatot rendelt el, hogy kiderüljön, mi okozza sorozatos műszaki meghibásodásokat. Tiba Zsolt hozzátette: a BKV a lehető leghamarabb megszünteti az üzemzavart, de ha kiderül, hogy a villamospálya tervezője vagy építője követett el hibát, akkor a költségeket áthárítják.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.03.16. hétfő, 18:00
Nacsa Lőrinc
a Miniszterelnökség Nemzetpolitikáért Felelős Államtitkára
Hatalmas tévedésben élnek a piacok: Ukrajnában bevált módszerrel sokkolhatja a világot Irán – Most robbanhat fel igazán az olajár?

Hatalmas tévedésben élnek a piacok: Ukrajnában bevált módszerrel sokkolhatja a világot Irán – Most robbanhat fel igazán az olajár?

A piacok meglehetős nyugalommal fogadták az iráni háború kitörését, és azóta is viszonylag optimisták: úgy gondolják, hogy Donald Trump a végén úgyis meghátrál. Pedig aggodalomra igencsak lenne ok: a Hormuzi-szoros lezárása ugyanis a globális olajkínálat 10, az LNG-kínálat 20 százalékának kiesésével járhat. Azonban még ha Trump végül tényleg ki is hátrálna, semmi garancia nincs arra, hogy az iráni rezsim is így tenne, hanem továbbra is zárva tarthatja a Hormuzi-szorost, illetve támadhatja az öbölországok energetikai infrastruktúráját. Ez pedig beláthatatlan következményeket jelentene a világgazdaságra nézve is.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×