Infostart.hu
eur:
381.94
usd:
326.68
bux:
108571.16
2025. december 11. csütörtök Árpád

Biztosan lesz várólista az egészségügyben

A várólistával biztosan, a vizitdíjjal valószínűleg meg kell békélniük a magyar pácienseknek. A kormányzat arra számít, hogy a fekvőbeteg-ellátás átalakítása után a tervezhető műtétekre Magyarországon is várni kell a jövőben - jelentette ki a parlament egészségügyi bizottságának szocialista elnöke az InfoRádióban.

Kökény Mihály a fekvőbeteg-ellátás finanszírozása csökkentésével kapcsolatban elmondta: azok a kórházak tudnak ehhez jobban alkalmazkodni, amelyek átalakítják a szervezetüket, és csak azokat veszik fel fekvőbetegként, akik erre valóban rászorulnak.

A szocialista politikus elismerte, hogy a programozható műtétek esetében Magyarországon is lesznek várólisták, néhány hét, esetleg egy-két hónap hosszúságúak.

A vizitdíj bevezetésénél az a nagy kérdés, hogy miként lehet leválasztani az indokolatlan igénybevételt a szegényebb emberek valós szükségleteitől - hangsúlyozta az egészségügyi bizottság elnöke.

Kökény Mihály hozzátette: akár heteken belül megszülethet a döntés a vizitdíjakról, de ennek mértéke és az érintett kör is kérdéses.

A szakpolitikus egy londoni tanácskozáson vett részt, amelyen 200 egészségipari nagyvállalat 2015-ig tartó beruházási terveit ismertették.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Elemző: nehéz tél vár Ukrajnára, rendszeressé válhatnak az áram- és gázellátási szünetek

Elemző: nehéz tél vár Ukrajnára, rendszeressé válhatnak az áram- és gázellátási szünetek

Az egyre gyakoribb és célzottabb orosz támadások az ukrajnai földgáz- és villamosenergia-előállítási egységek ellen még inkább az energiaimport felé tolják az országot. A gáz- és áramkimaradások emiatt várhatóan idén télen is gyakoriak lesznek mind lakossági, mind ipari szinten – mondta az InfoRádióban Szigethy-Ambrus Nikoletta, az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány elemzője.
VIDEÓ
Kamatot vágott a Fed, lendületet kaptak az amerikai tőzsdék

Kamatot vágott a Fed, lendületet kaptak az amerikai tőzsdék

Mérsékelt elmozdulások jellemezték kedden az amerikai kereskedést a Fed ma esti kamatdöntése előtt, a vezető indexek vegyesen zártak, míg Ázsiában inkább kisebb negatív irányú mozgásokat lehetett látni ma reggel. Napközben Európában és az Egyesült Álllamokban is hasonló látszott a mai kereskedésben, a befektetők kockázatkerülő üzemmódba kapcsoltak az esti kamatdöntésre várva. A döntést követően meggyőző pluszba ugrottak az irányadó amerikai indexek, miután a vártnak megfelelően kamatot csökkentett a Fed, Powell tájékoztatója közben pedig tovább emelkedtek.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×