Infostart.hu
eur:
362.18
usd:
312.05
bux:
150733.19
2026. augusztus 17. hétfő Jácint

Változnak a menetrendek

Holnaptól új menetrend szerint járnak a vonatok. Bezárják a Józsefvárosi pályaudvart, de több elővárosi vonat és IC-szerelvény lesz.

December 11-étől 9 elővárosi vasútvonalon sűrűbben közlekednek a szerelvények - mondta el az InfoRádióban Kavalecz Imre, a MÁV szóvivője.

Kavalecz Imre szólt arról is, hogy a vasúttársaság bezárja a Józsefvárosi pályaudvart. A személyforgalom nagyobb részét a Keleti pályaudvarra, kisebb részét Kőbánya-Kispestre irányítják át.

Változás várható az InterCity vonatok közlekedésében is. Hétvégén a megnövekedett forgalom miatt a vasúttársaság több szerelvényt indít az InterCity vonalakon.

A Volán-társaságok új menetrendje a helyközi forgalomban az előző évivel azonos járatszámot tartalmaz, míg helyi viszonylatban a járatszám csaknem 7 százalékkal emelkedik.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Egyetlen pillanatnyi elbóbiskolás a buszvezetői ülésben az erőhatások miatt is nagyságrendekkel veszedelmesebb – szakértő

Egyetlen pillanatnyi elbóbiskolás a buszvezetői ülésben az erőhatások miatt is nagyságrendekkel veszedelmesebb – szakértő

A buszokban van biztonsági öv ugyanúgy, mint a gépkocsikban, viszont egyrészt nagyon ritkán használják, másrészt a kocsi a baleset pillanatában is sokkal biztonságosabb objektív fizikai paraméterek miatt. Ezekről is beszélt a lengyel zarándokok M3-ason történt vasárnapi tragédiájával összefüggésben Hajas József igazságügyi gépjárműszakértő.

Donald Trump „lába bánhatja”, ha annektálja a Hormuzi-szorost

„Eltörik a lábát” – ez volt a válasz Iránból Donald Trump fenyegetésére, hogy amerikai területté nyilvánítja a Hormuzi-szorost. A fontos szállítási útvonal körül továbbra is patthelyzet uralkodik, miközben Irán azt ismétli, hogy kizárólag ő ellenőrizheti azt.
inforadio
ARÉNA
2026.08.17. hétfő, 18:00
Baranya Sándor
egyetemi docens, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Vízépítési és Vízgazdálkodási Tanszék vezetője
Kínos pofonokat visz be Moszkvának Ukrajna, egyre aggasztóbb a helyzet a NATO határain - Híreink az orosz-ukrán háborúból hétfőn

Kínos pofonokat visz be Moszkvának Ukrajna, egyre aggasztóbb a helyzet a NATO határain - Híreink az orosz-ukrán háborúból hétfőn

A hétvége során az ukrán fegyveres erők több kifejezetten értékes orosz célpontot - köztük egy Basztyion partvédelmi rakétaüteget és a Progressz-űrközpontot - támadott, Moszkva pedig folytatta az ukrán főváros rakétázását. Mostanra gyakorlatilag mindennapossá váltak az orosz légtérsértések NATO-területeken, Romániában hétvégén ismét le kellett lőni egy orosz drónt. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfontosabb híreivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×