Infostart.hu
eur:
358.05
usd:
313.28
bux:
142082.37
2026. július 9. csütörtök Lukrécia

A klímaváltozás miatt pusztulnak a kanadai fenyőerdők?

Kanada hatalmas zöld erdeinek több millió hektárja "rozsdásodik" és pusztul el. A "gyilkos" egy mohó kis bogár, amely a felmelegedésnek köszönhetően hihetetlen módon elszaporodott.

A tudósok attól tartanak, hogy a Victoria államban pusztító bogarak átkelhetnek a Sziklás Hegységen, és eláraszthatják a kontinens egész északi részét, azokat a területeket is, ahol a komoly fagyok azelőtt végeztek a bogarakkal.

A szakemberek most attól félnek, hogy a klímaváltozásnak tulajdonított melegebb időjárás miatt megállíthatatlanná válnak a kártevők.

A szomszédos Alberta hatóságai kontrollált tüzekkel és több ezer fa kivágásával próbálják megállítani a bogarakat.

"Sokan úgy vélik, hogy a klímaváltozás miatt majd csak a gyerekeinknek kell aggódniuk. De már most érezni a hatását" - mondja Allan Carroll kutató.

Címlapról ajánljuk
Egy nap alatt 10 százalékos olajár-emelkedés, Oroszország is korlátoz – kezdődik minden elölről?

Egy nap alatt 10 százalékos olajár-emelkedés, Oroszország is korlátoz – kezdődik minden elölről?

Hortay Olivér, a Századvég Konjunktúrakutató Zrt. energia- és klímapolitikai üzletág vezetője az InfoRádióban rögzítette: Irán egyetlen stratégiai fegyvere a „Hormuzi-szoros-kártya”, Donald Trump nyilatkozatait pedig ma már sokszor csak mosolyogva rovátkázzák. Oroszország mindeközben exportkorlátozást jelentett be; nem éppen olyan idők jönnek, amely szerint elkerülhető lenne egy újabb inflációs sokk a világban.

Magyar Péter távollétében is kormánybejelentések jönnek

Míg a miniszterelnök Törökországban van, a NATO-csúcs után vasárnapig Antalyában nyaral a fiaival, itthon nem áll a kormányzati munka, Ruff Bálint vezetésével ülésezett a kabinet, és csütörtökön kormányszóvivői tájékoztató lesz 13 órától.
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×