eur:
393.17
usd:
352.2
bux:
73119.59
2024. szeptember 21. szombat Máté, Mirella
A későbbi negyedik helyezett Kiss Ágnes (elöl) és Nagy Bianka a női kenu párosok 500 méteres versenyének döntőjében a 2024-es párizsi nyári olimpián a vaires-sur-marne-i evezős és kajak-kenu pályán 2024. augusztus 9-én.
Nyitókép: MTI/Kovács Tamás

Alig maradt le a dobogóról a Kiss Ágnes, Nagy Bianka kenukettős

A negyedik helyen végzett Kiss Ágnes és Nagy Bianka a párizsi olimpia női kenu kettes 500 méteres távján.

Öt európai páros került a női kenu kettesek A-döntőjébe, egy közép- és egy észak-amerikai, valamint egy kínai kettős mellett. Az egyes pályán a lengyel Szczerbinska, Borowska, a kettesen az ukrán Luzan,Ribacsok, a hármason a spanyol Jacome, Corbera, a négyesen a világ leggyorsabb idejével rendelkező, kanadai MacKenzie, Vincent, az ötösön a kínai Hszü Si-hsziao, Szun Meng-ja, a hatoson a Kiss Ágnes, Nagy Bianka, a hetesen a kubai Cirilo Duboys, López Lamadrid, a nyolcason pedig a moldovai Cociu, Olarasu kettős indult.

A kínaiak kapták el legjobban a rajtot, a magyarok 100 méter után a negyedik-ötödik helyen eveztek. Az ötödik helyen haladtak 250 méternél is.

Kiss Ágnes és Nagy Bianka hajrázni kezdett, de reálisan a negyedik hely volt elérhető. Azt meg is csípték. Győzött a kínai kettős, másodiknak ért be az ukrán kettős, harmadiknak a spanyol duó. Ismét rakoncátlankodott a számítógép, de végül kihozta negyediknek a magyar kettőst.

Címlapról ajánljuk

Gigantikus buzgár Békásmegyeren - figyelmeztet az FCSM

Nem szabad elvinni a homokzsákokat az ideiglenes gátakról, még akkor sem, ha már elvonult az ár - figyelmeztet a Fővárosi Csatornázási Művek.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.09.23. hétfő, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
A frászt hozta a NATO-ra, aztán teljesen eltűnt: mégis mi történt a legendás T-14 Armatával?

A frászt hozta a NATO-ra, aztán teljesen eltűnt: mégis mi történt a legendás T-14 Armatával?

A fél világra ráijesztett Oroszország, amikor a 2015-ös győzelmi napi parádén végig gurultak az első T-14 Armata harckocsik. Moduláris, automatizált, elképesztően jól védett, újfajta fegyverzettel felszerelt – úgy tűnt, hogy Moszkva bemutatta a világ első valódi negyedik generációs harckocsiját. Azóta eltelt kilenc év. Oroszország a második világháború óta nem látott intenzitású konfliktust hozott Európára. A frontvonalakon azonban szinte teljes egészében csak szovjet eredetű harckocsik dolgoznak, az Armaták még a katonai parádékról is teljesen eltűntek. Pedig a háború kiváló lehetőséget adott volna az orosz hadiiparnak arra, hogy megmutassa: mennyivel jobb is az Armata minden más harckocsinál. Arra, hogy mégis miért maradtak otthon a "szupertankként" emlegetett harcjárművek, illetve, hogy miért terítik őket külföldi vevőknek ahelyett, hogy orosz harckocsizóknak gyártanák őket, többféle magyarázat is van.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×