394.05
365.7
0
Nyizsnij Novgorod, 2018. július 1.A dán Mathias Jorgensen és a horvát Ante Rebic az oroszországi labdarúgó-világbajnokság nyolcaddöntőjének Horvátország – Dánia mérkőzésén Nyizsnij Novgorodban 2018. július 1-jén. (MTI/AP/Efrem Lukackij)
Nyitókép: MTI/AP/Efrem Lukackij

A kihagyott büntetők mérkőzésén jutott tovább Horvátország

Dánia válogatottját győzték le a horvátok, akik így bejutottak a legjobb nyolc közé.

Horvátország 1-1-es rendes játékidő és hosszabbítás után 11-esekkel 3-2-re legyőzte vasárnap Dániát Nyizsnyij Novgorodban, így bejutott a legjobb nyolc közé az oroszországi labdarúgó-világbajnokságon.

Gyors gólváltással indult a mérkőzés, előbb a horvát, majd a dán kapu előtt alakult ki kavarodás, és abból találatot eredményező helyzet.

Így még négy perc sem telt el, és már 1-1 volt az állás Mathias Jörgensen, illetve Mario Mandzukic jóvoltából.

A folytatásban inkább a horvátok irányítottak, de a fegyelmezetten védekező dánoknak ez a felállás teljesen megfelelt. További gól nem esett, következett a hosszabbítás, majd jöhettek a tizenegyesek, mivel Luka Modric a 116. percben kihagyott egy büntetőt.

A mérkőzés végi párbajban öt kísérlet maradt ki, a horvátok három, a dánok két tizenegyest értékesítettek.

Tizenegyesek:

Eriksen lövésébe Subasic beleért, a labda a jobb kapufán csattant
Badelj a jobb oldalt vette célba, az elvetődő Schmeichel lábbal hárított
Kjaer a bal felsőbe bombázott (0-1)
Kramaric a jobb alsó sarokba passzolt (1-1)
Krohn-Dehli is (1-2)
Modric középre gurított, a labda éppen elfért az elvetődő Schmeichel lába mellett (2-2)
Schöne jobbra tartó félmagas lövését Subasic megfogta
Pivaric a jobb alsó sarok felé lőtt, de Schmeichel védett
N. Jörgensen középre célzott, Subasic lábbal védett
Rakitic a jobb alsó saroba gurította a labdát, Schmeichel a másik oldalra vetődött (3-2)

A horvátok a nap során korábban a spanyolokat ugyancsak büntetőpárbajban legyűrő oroszokkal játszanak szombaton Szocsiban az elődöntőbe jutásért.