Infostart.hu
eur:
356.07
usd:
306.73
bux:
134720.16
2026. június 4. csütörtök Bulcsú
Kemény Dénes, a magyar válogatott év végéig hivatalban levő szövetségi kapitánya a Magyar Vízilabda Szövetség díjával a férfi vízilabda Világliga-sorozat C csoportjának 2. fordulójában játszott Magyarország-Olaszország találkozón Székesfehérváron 2012. november 3-án. A magyar válogatott 6-5 arányban megnyerte a mérkőzést.
Nyitókép: Kovács Anikó

Kemény Dénes megtippelte a ma esti spanyol-portugál meccs eredményét

Az, aki a csoportmérkőzéseken nagyon jól játszik, ritkán nyer meg egy hosszú tornát - hívta fel a figyelmet az orosz válogatott 5-0-ás győzelme után Kemény Dénes az InfoRádió Reggelinfó című műsorában.

Az orosz válogatott tegnap 5-0-s győzelmet aratott Szaúd-Arábia csapta ellen a 21. labdarúgó-világbajnokság első mérkőzésén. Ez a nagy különbség mindenképp meglepetést keltett.

Kemény Dénes, a Magyar Vízilabda Szövetség elnöke, az InfoRádió exkluzív vb-szakértője sem számított ilyen nagy arányú győzelemre.

Moszkva, 2018. június 14.
Orosz játékosok ünnepelnek a 2018-as oroszországi labdarúgó-világbajnokság Oroszország - Szaúd-Arábia nyitómérkőzése után a moszkvai Luzsnyiki stadionban 2018. június 14-én. Az orosz válogatott 5-0-ra győzött. Középen Gyenyisz Cserisev (6), aki két góllal járult hozzá a győzelemhez. (MTI/EPA/Jurij Kocsetkov)
Moszkva, 2018. június 14. Orosz játékosok ünnepelnek a 2018-as oroszországi labdarúgó-világbajnokság Oroszország - Szaúd-Arábia nyitómérkőzése után a moszkvai Luzsnyiki stadionban 2018. június 14-én. Az orosz válogatott 5-0-ra győzött. Középen Gyenyisz Cserisev (6), aki két góllal járult hozzá a győzelemhez. (MTI/EPA/Jurij Kocsetkov)

"Mire az ember elhelyezkedett a fotelban, már 2-0 volt, ráadásul két gyönyörű góllal" - mondta. Hozzátette azt is, hogy egy ilyen győzelmet nagyon jól kell tudni kezelni, mert

egy világbajnokság alatt ritkán győz az a csapat, aki a csoportmeccseken már brillírozik.

Kemény Dénes azt is elmondta, hogy ez inkább igényel lelki felkészítést, mint fizikait.

"Egy idő után lelkileg nehéz kezelni a magabiztosságot, ami az újabb győzelmekhez kell.

Ha nincs meg hozzá a kellő alázat, feszültség, és a sok győzelem, az törvényszerűen csökkenti a magabiztosságot.

A világversenyeken ha két erős csapat kétszer találkozik két héten belül, szinte biztos, hogy a második alkalommal az első meccs vesztese nyer" - vélte a szakértő.

Esélylatolgatás

Kemény Dénes elmondta azt is, nehéz megítélni, hogy Szaúd-Arábia csapata mennyire erős.

"Annyira azért erősek, hogy ott vannak a Vb-n. Ha az igazán nagy csapatokhoz képest egy-két góllal gyengébbek csak, akkor nem lehet kijelenteni, hogy ne tudnának legyőzni bárkit. De ez egy nagyon hosszú folyamat lesz, folyamatosan tűzben kell tartani azokat a játékosokat, akik tegnap nagyon jól játszottak" - emelte ki.

Spanyol-portugál csoportrangadó

Kemény Dénes tippje a ma esti meccsel kapcsolatban: döntetlen.

"Nem lennék meglepődve egy döntetlenen, az utolsó negyed órában már nem bántják egymást, mert mindkét csapatnak jó eséllyel a későbbi verhető ellenfelekkel szemben továbbjutást adna" - mondta. A korábbi sikerkapitány szerint a két csapatnak nagyon hasonló a játéka, ennek ellenére

az elmúlt egy-két évtizedben a spanyol csapat masszívabbnak és eredményesebbnek tűnt, mint a portugál.
KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Baleseti sebész: olyan alapvető a baj az e-rollerezés terén, hogy be kellene vinni az iskolába a tanulását

Baleseti sebész: olyan alapvető a baj az e-rollerezés terén, hogy be kellene vinni az iskolába a tanulását

Egyre több az e-rollerbaleset. Csak a Baleseti Intézetben idén már két 14 évnél fiatalabb gyermek lelte halálát ilyen helyzet következtében, egy 13 éves pedig három hónapja kómában fekszik. Molitorisz Dániel baleseti sebész az InfoRádióban aláhúzta, nagyon gyorsan, védőfelszerelés nélkül, sokszor valamilyen tudatmódosító hatása alatt szállnak a rollerre emberek, így könnyen megtörténik a baj. A fej a legkiszolgáltatottabb testrész.

Magyar Péter „késhegyre menő vitákra” számít az EU-ban

Magyar Péter miniszterelnök sikernek tartja, hogy Közép-Európát és Brüsszelt követően alig három héttel az új kormány megalakulása után Berlinben és Párizsban is sikerült megerősíteni Magyarország pozícióit.
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×