Infostart.hu
eur:
378.75
usd:
319.2
bux:
129348.49
2026. február 11. szerda Bertold, Marietta
Jégkorongozók a jégen, mérkőzés közben.
Nyitókép: Ryan McVay/Getty Images

Ütős érv ott lenni a magyar–kanadain

Majoross Gergely szövetségi kapitány csapata az eddigi négy felkészülési összecsapását megnyerte, Ausztriát 4–2-re és 5–1-re, Norvégiát pedig 5–3-ra és 2–0-ra győzte le. A magyarok pénteken és szombaton Miskolcon a dánokkal, jövő pénteken a Vasas Jégcentrumban a szlovénokkal, majd 6-án az MVM Dome-ban a világranglista-első Kanadával játszanak meccset.

A világbajnok MacKenzie Weegar és a tavalyi amatőr választás első helyén elkelt Macklin Celebrini mellett akár Sidney Crosby is játszhat május 6-án Budapesten a kanadai jégkorong-válogatottal a magyarok elleni világbajnoki felkészülési mérkőzésen.

A magyar szövetség keddi tájékoztatása szerint biztosnak tekinthető, hogy a 31 éves Weegar 2023 után idén is itt lesz az MVM Dome-ban, hiszen NHL-es klubja, a Calgary Flames hivatalos bejelentést tett erről. A tavalyi, 2024-es draft 1/1-es választottja, Celebrini ugyanakkor a San Jose Sharks utolsó alapszakaszmeccse után a sajtónak erősítette meg, hogy jön a vb-re, és így minden bizonnyal Budapestre is.

A háromszoros Stanley Kupa-győztes, kétszeres olimpiai bajnok, világbajok és világkupa-győztes Crosby, a Pittsburgh Penguins 37 éves csapatkapitánya jelezte, hogy nem zárkózik el a vb-szerepléstől, de egy kis időt még kért a döntéssel Kyle Dubas főigazgatótól.

"Ami a vb-t illeti, azt mondtam Dubasnak, hogy kell egy kis idő, amíg felmérem, milyen állapotban vagyok" - idézte Crosbyt a magyar szövetség közleménye. "Néha jobb csak továbbmenni lendületből, februárban, a Négy Nemzet Torna idején például nem volt felkészülési szünet, csak belecsaptunk, és tudtam játszani tovább. Viszont néha, amikor leállsz kis időre, akkor érzed csak igazán, milyen állapotban vagy. Úgyhogy most kell egy kis idő, amíg ezt kiderítem, de igyekszem olyan hamar dönteni, amilyen gyorsan csak lehet" - mondta az NHL-es rájátszásról lemaradt Crosby.

A magyar válogatott két pihenőnap után kedden folytatta a felkészülést a káposztásmegyeri Vasas Jégcentrumban. Csatlakozott a kerethez a Gyergyói HK-val múlt héten Erste Liga-bajnok Fejes Nándor, Sárpátki Tamás és Vincze Péter is. Csütörtökön érkezik Garát Zsombor, aki vasárnap brit bajnok lett a Nottingham Panthersszel, és a második hosszabbításban esett győztes gól egyik előkészítője volt.

Majoross Gergely szövetségi kapitány csapata az eddigi négy felkészülési összecsapását megnyerte, Ausztriát 4-2-re és 5-1-re, Norvégiát pedig 5-3-ra és 2-0-ra győzte le. A magyarok pénteken és szombaton Miskolcon a dánokkal, jövő pénteken a Vasas Jégcentrumban a szlovénokkal, majd 6-án az MVM Dome-ban a világranglista-első Kanadával játszanak meccset. A világbajnokság herningi csoportjában 10-én a németekkel találkoznak először.

Címlapról ajánljuk

„Kiiktatni” – drámai videót közölt a kormányülésről Orbán Viktor

Szijjártó Péter szerint a brüsszeli-kijevi együttműködésben a terv az, hogy Magyarországot mint akadályt kiiktassák. Ha ezt megteszik, azzal bármely tagországot kiiktathatják később a brüsszeli döntéshozatalból – állította a külgazdasági és külügyminiszter.
inforadio
ARÉNA
2026.02.11. szerda, 18:00
Schiffer András
ügyvéd, volt országgyűlési képviselő
Összeomlott Ukrajna támogatása, nagy bejelentésre készül Zelenszkij - Híreink az ukrán frontról szerdán

Összeomlott Ukrajna támogatása, nagy bejelentésre készül Zelenszkij - Híreink az ukrán frontról szerdán

Az orosz erők nagy erőkkel nyomulnak előre az ukránok által 2022-ben visszafoglalt Liman térségében: az észak-donyecki város ostroma lényegében megkezdődött, az oroszok a környező falvak elfoglalásával akarják bekeríteni a települést. Közben nagyobb katonai műveletek zajlanak Kosztantynivka, Pokrovszk, Huljajpole térségében is. Közen orosz lapok és internetes OSINT-bloggerek arról írnak: kisebb ellentámadást indított az ukrán hadsereg a déli fronton - Kijev ezt nem erősítette meg egyelőre. Diplomáciai fronton egyelőre nem látszik áttörés: Moszkvából több, Amerikával szemben kritikus nyilatkozat is jött az elmúlt napokban. A nap folyamán megjelnetek a Kiel Institute adatai: ebből kiderül, hogy Ukrajna katonai támogatása 2022 előtti mélypontra süllyedt. Az FT közben információkat szerzett arról, hogy Zelenszkij elnök választásokat akar tartani Ukrajnában - erről a napokban érkezhet hivatalos bejelentés. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború szerdai eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×