Infostart.hu
eur:
377.99
usd:
318.74
bux:
129438.55
2026. február 13. péntek Ella, Linda
Dárdai Bence, a német válogatott játékosa a labdarúgó U17-es Európa-bajnokság döntőjében játszott Németország - Franciaország mérkőzésen az Új Hidegkuti Nándor Stadionban 2023. június 2-án.
Nyitókép: MTI/Czeglédi Zsolt

Dárdai Bence választott

Dárdai Bence, a VfL Wolfsburg labdarúgója a német helyett a magyar válogatottat választotta, és döntését már a nemzetközi szövetség (FIFA) is jóváhagyta.

A FIFA honlapjának országváltási aloldala szerint pénteken jegyezték be, hogy a 19 éves támadó középpályás immár nem a német, hanem a magyar szövetség fennhatósága alá tartozik.

A játékosként 61-szeres válogatott, majd a Hertha BSC vezetőedzőjeként és a magyar válogatott szövetségi kapitányaként is dolgozó Dárdai Pál legkisebb fia Berlinben született, 2021 óta rendszeresen szerepelt a német utánpótlás-válogatottakban. Ő is a Hertha BSC-ben nevelkedett, ahonnan tavaly nyáron igazolt a Wolfsburghoz. A német élvonalban eddig 11 mérkőzésen egy gólt szerzett, a Német Kupában pedig háromszor lépett pályára.

A magyar válogatott március 20-án Isztambulban, 23-án pedig a Puskás Arénában játszik Törökországgal, a tét a Nemzetek Ligája A-osztályában maradás. A FIFA döntése alapján Dárdai Bence akár már ezen a két mérkőzésen is pályára léphet.

Címlapról ajánljuk

Tömegszerencsétlenség Budakeszin – fotók

Hatalmas tűz keletkezett Budakeszin egy munkásszállón, egyelőre még kérdéses, vannak-e halálos áldozatok. Győrfi Pál, a mentők szóvivője korábban 4 életveszélyes, 3 súlyos és 15 könnyebb sérültről beszélt. A településen ekkora katasztrófa még nem történt – mondta az InfoRádió érdeklődésére egy helyi lakos.
inforadio
ARÉNA
2026.02.13. péntek, 18:00
Hidasi Judit
japanológus, a Budapesti Gazdaságtudományi Egyetem professor emeritája
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×