A szervezőbizottság összesítése szerint 95 százalék feletti arányban keltek el a jegyek a kilenc esti és az öt délelőtti versenyprogramra, a „megtelt” táblát szinte minden este ki lehetett volna helyezni.
A budapesti atlétikai vb-re 120 országból érkeztek szurkolók, a legtöbben, 30 ezren a közép-európai országokból. A nézők 40 százalékát tették ki a külföldiek, 60 százalék volt a magyarok aránya. Az országok listáját Magyarország után az Egyesült Királyság vezeti, majd Németország és az Egyesült Államok a sorrend. A kilenc esti programra 267 331, az öt délelőttire 136 757 néző volt kíváncsi, így
összesen 404 088 jegy talált gazdára az elérhető 420 ezerből, ami rekordnak számít Magyarországon.
„Azt a célt tűztük ki, hogy legyen elérhető az atlétikai vb mindenki számára. Megfizethető jegyárakat határoztunk meg és 50 százalékos jegyárkedvezményt kaptak azok, akik sportolnak, azaz részt vettek a vb szurkolói klubjához kötődő 37 sportesemény egyikén, vagy teljesítették az egyéni kihívásokat. Ez volt az egyik olyan újítás, amellyel most először találkozhattak a szurkolók világversenyen. Eljutottunk minden vármegyébe és az egyéni kihívások segítségével lényegében az ország minden pontjára, hogy a sportolást és az egészséges életmódot népszerűsítsük a vb segítségével. Ezen kívül ársapkát vezettünk be a vb területén a büfékben és a MÁV-Volán csoport segítségével 2023 forintos áron lehetett oda-vissza elutazni az ország bármely pontjáról Budapestre a vb idején” – közölte Németh Balázs, a vb-t szervező Budapest 2023 Nzrt. vezérigazgatója.
A lelátókon 341 555 fizető néző volt,
a többi jeggyel meghívott vendégek vehettek részt a vb-n. Ezzel nemcsak sikerült elérni a nemzetközi szövetség által elvárt minimum 80 százalékos arányt, hanem magasabb, 85 százalék feletti volt a fizető nézők aránya.
Csaknem 10 ezer ingyenes jegyet juttattak a szervezők a Sulihős program keretében olyan iskoláknak, amelyek vállalták, hogy atlétikai foglalkozásokat, versenyeket szerveznek a vb évében. Hasonló számban kaptak térítésmentesen jegyeket különböző, nehezítettséggel élő csoportok a Civilút Alapítvány segítségével.
Olyan társadalmi csoportoknak, mint például a fogyatékossággal élők, az állami gondozásban élők, a nagycsaládosok, a Covid-árvák vagy az egyszülős családok számára tették lehetővé a részvételt, amelyek egyébként nem, vagy csak nehezen juthattak volna el a világbajnokságra.
Hatezer jegyet biztosítottak a szervezők a magyar felnőtt és utánpótlás korú igazolt atlétáknak, illetve a világbajnokságon induló magyar atléták családtagjainak.