392.27
366.69
67039.3
A francia Caroline Garcia a görög Maria Szakkari ellen játszik a texasi Fort Worth-ben zajló női tenisz-világbajnokság elődöntőjében 2022. november 6-án. Az idén október 31. és november 7. között zajló versenyen a világ legjobb nyolc női játékosa vesz részt.
Nyitókép: MTI/EPA/C. J. Gunther

Új világbajnoka van a tenisznek

A hatodik helyen kiemelt francia Caroline Garcia nyerte meg női teniszezők évzáró világbajnokságát az egyesült államokbeli Fort Worthben, mivel a döntőben legyőzte a hetedikként rangsorolt fehérorosz Arina Szabalenkát.

A 29 éves bajnok – aki a top 70-en kívül kezdte a szezont, de azóta a negyedik trófeáját gyűjtötte be – rövidítésben, 55 perc alatt hozta a brék nélküli nyitószettet, majd a folytatásban rögtön elvette riválisa adogatását. A világelső Iga Swiateket az elődöntőben búcsúztató, 24 éves Szabalenka nem tudott visszabrékelni, így 1 óra 41 perc elteltével mehetett gratulálni a hálóhoz.

A párosban kétszeres Grand Slam-győztes lyoni teniszező pályafutása első vb-címe és 11. trófeája mellé 1,2 millió dollárt (472 millió forint) kapott.

A párosok fináléjában az orosz Veronika Kugyermetova és a belga Elise Mertens döntő rövidítésben legyőzte a címvédő, első kiemelt cseh Barbora Krejcikovát és Katerina Siniakovát, ezzel visszavágott az Australian Open elődöntőjében elszenvedett vereségért.

A vb-nek 2019 óta a kínai Sencsen ad otthont, ám a koronavírus-járvány miatt a WTA tavaly Guadalajarába helyezte át a nyolcfős szupertornát, idén pedig a pandémia és a Peng Suaj-ügy miatt a texasi város "ugrott be" a kínai metropolisz helyére.

Eredmények

egyes, döntő: Caroline Garcia (francia, 6.)-Arina Szabalenka (fehérorosz, 7.) 7:6 (7-4), 6:4

páros, döntő: Veronika Kugyermetova, Elise Mertens (orosz, belga, 4.)-Barbora Krejcikova, Katerina Siniakova (cseh, 1.) 6:4, 4:6, 11-9 - döntő rövidítés