394.29
370.44
65674.41
A kisvárdai Anton Kravcsenko gólja a labdarúgó OTP Bank Liga 12. fordulójában játszott Debreceni VSC - Kisvárda Master Good mérkőzésen a debreceni Nagyerdei Stadionban 2022. október 24-én. Debrecen-Kisvárda 2-3.
Nyitókép: MTI/Czeglédi Zsolt

A Kisvárda a harmadik, az Újpest a kieső zónában - tabella

A Kisvárda nyert a Debrecen vendégeként a labdarúgó OTP Bank Liga 12. fordulójának hétfő esti zárómérkőzésén. A Mezőkövesd legyőzte a vendég Újpestet, és ezzel a fővárosi csapat csúszott vissza kieső helyre.

A Kisvárda 3-2-re nyert a Debrecen vendégeként a labdarúgó OTP Bank Liga 12. fordulójának hétfő esti zárómérkőzésén, ezzel feljött a tabellán a harmadik helyre. A hajdúsági együttes hazai pályán először kapott ki a mostani idényben, míg a várdaiak egymás után három nyeretlenül megvívott idegenbeli bajnoki után győztek ismét.

Jól kezdte a mérkőzést a Debrecen, amely a lendületes rajtnak is köszönhetően már a hatodik percben előnybe került. Ezt követően némiképp visszaállt a hazai együttes, ez a taktika pedig a félidő hajrájában megbosszulta magát, a lengyel Makowski bombagólja ugyanis egyenlítést ért a Kisvárdának. A vendégek teljes mértékben megérdemelték a góljukat, mert az azt megelőző percekben komoly nyomást gyakoroltak a DVSC kapujára.

Fordulás után megint nagyon hamar talált a kisvárdai kapuba a hazai együttes, amely szerencsés körülmények között került újfent előnybe. Szécsi jobb oldali lapos beadásába ugyanis a visszafutó Leoni úgy ért bele, hogy a labda előbb a kapufára, majd Hindrich kapus hátára, onnan pedig a hálóba pattant. A vendégek ugyanakkor ismét lendületbe tudtak jönni, s előbb egy szöglet után megint egyenlítettek, tíz perccel később pedig a csereként beállt Navratil lódulhatott meg egy kiváló indítással, és nem is hibázta el a ziccert.

A DVSC együttesét cserékkel próbálták meg frissíteni a hajrában, de végül minden erőfeszítés kevésnek bizonyult a pontszerzéshez.

A Mezőkövesd 1-0-ra nyert a vendég Újpest ellen a labdarúgó OTP Bank Liga 12. fordulójának hétfői játéknapján. A hazaiak - akik az előző fordulóban a címvédő Ferencvárost verték - újabb sikerükkel pontszámban beérték és megelőzték a tabellán a lila-fehéreket. Most az Újpest áll kieső helyen.

Már az elejétől fogva a támadójátékot helyezték előtérbe a csapatok, ennek megfelelően mindkét oldalon számos helyzet alakult ki. A nagyobb lehetőségek a vendég újpestiek előtt adódtak, Piscitelli többször is nagyot védve mentette meg együttesét a góltól. Az első félidő küzdelmes, kiegyenlített játékot hozott.

A szünet után azonnal vezetést szerzett a Mezőkövesd - az ügyeletes gólfelelős, Drazic volt eredményes -, s a folytatásban is a hazaiak játszottak veszélyesebben. A félidő derekán aztán új erőre kaptak a fővárosiak, a Kövesd olasz kapusa azonban továbbra is hibátlanul tette a dolgát. A hajrában szinte már csak előnye tartására törekedett a házigazda, s ezt sikerrel tette, mert az Újpest támadásaiból hiányzott az átütőerő.

Ferencváros-Zalaegerszeg 17.30

(A nyitóképen: A kisvárdai Anton Kravcsenko gólja a labdarúgó OTP Bank Liga 12. fordulójában játszott Debreceni VSC - Kisvárda Master Good mérkőzésen a debreceni Nagyerdei Stadionban 2022. október 24-én.)