Infostart.hu
eur:
388.14
usd:
336.41
bux:
122510.7
2026. március 27. péntek Hajnalka
Munkások dekorálják a tokiói új Nemzeti Stadion körüli kerítést Tokióban 2021. június 1-jén. Itt rendezik a koronavírus-járvány miatt 2020-ról 2021-re halasztott ötkarikás játékok megnyitó ünnepségét.
Nyitókép: MTI/AP/Eugene Hoshiko

Japán változtatásokat jelentett be az olimpiáért

Japán tovább csökkenti az olimpiára külföldről érkezők engedélyezett számát - a versenyzőket kivéve - és gyorsítja az oltási kampányt - jelentette be szerdán Szuga Josihide, a szigetország miniszterelnöke.

A parlamenti vita során megismételte, hogy elkötelezett az olimpia és paralimpia megtartása mellett, jóllehet Japán lakosságának többsége ellenzi a koronavírus-járvány miatt a július 23-tól augusztus 8-ig tartó játékok lebonyolítását.

A kormányfő célja, hogy naponta egymillió ember kapjon vakcinát, így a szigetország 36 millió idős lakosa be lenne oltva az olimpia kezdetére, novemberre pedig mindenki, aki be akarja oltatni magát.

Keddig Japán 126 milliós lakosságának alig négy százaléka kapott két oltást vagy egydózisos vakcinát.

Az olimpiára külföldről 180 ezren akkreditáltak, ám Japán a számukat már korábban kevesebb, mint a felére csökkentette. A tokiói kormányzat, az olimpiai játékok helyi szervezői és a Nemzetközi Olimpiai Bizottság eltökélt a sportversenyek - biztonságos körülmények között történő - megtartásában.

Címlapról ajánljuk
Csiki Varga Tamás az Arénában az iráni háborúról: a politikai támogatás előbb fogy el a pénznél Amerikában

Csiki Varga Tamás az Arénában az iráni háborúról: a politikai támogatás előbb fogy el a pénznél Amerikában

Az Egyesült Államok számára nagyobb kihívás és anyagi teher az iráni háború, mint Teherán számára, mert utóbbi amellett, hogy hazai pályán van, jelentősen olcsóbb fegyvereket használ – mondta el az InfoRádió Aréna című műsorában Csiki Varga Tamás, a Stratégiai és Védelemkonzultációs Csoport elemzője.
inforadio
ARÉNA
2026.03.27. péntek, 18:00
Nagy-Kálózy Eszter
Kossuth-díjas színművész
Gyengült a forint csütörtökön

Gyengült a forint csütörtökön

Az iráni háborúról érkező hírek határozzák meg továbbra is a devizapiaci kilátásokat, jelentős kilengéseket és gyakori irányváltásokat okozva a jegyzésben. Az euró-forint árfolyam a hetet 394 felett kezdte, ma reggelre azonban 388 alá csökkent a kurzus, míg a dollár jegyzése a hétfői 343-as árfolyam után 336 alatt kezdte a napot. A délelőtt folyamán aztán az olajárak emelkedésének és a dollár erősödésének nyomán gyengülni kezdett a forint, az euróval is a dollárral szembeni jegyzés is már 1 egységet meghaladó mértékben emelkedett a tegnap esti záráshoz képest. Délután jött a fordulat a devizapiacon: a forint percek alatt ledolgozta délelőtti gyengülését.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×