Infostart.hu
eur:
359.63
usd:
313.72
bux:
141765.6
2026. július 16. csütörtök Valter
Hosszú Katinka egy edzés előtt Nápolyban 2020. február 26-án. A világklasszis úszónő az ötödik olimpiájára készül. A tokiói ötkarikás játékokat július 24. és augusztus 9. között rendezik.
Nyitókép: MTI/AP/Andrew Medichini

Valószínűtlenül nagy pénzért lophatták el Hosszú Katinka edzéstervét

Állítólag egy magyar edző 50 ezer euróért adta el Németországban. A Magyar Úszószövetség fegyelmit indított az ügyben.

Hosszú Katinka edzésterveit egy meg nem nevezett magyar edző Németországban árulta és adta el 50 ezer euróért, vagyis nagyjából 18 millió forintnak megfelelő összegért – írja a blikk.hu.

A lapnak Wladár Sándor, a Magyar Úszószövetség elnöke azt mondta, a háromszoros olimpiai bajnok úszó kérte a szervezetet az ügy tisztázására: „Elmondtam neki, mindent megteszünk, hogy rátaláljunk a tettesre. Fegyelmi eljárást indítottunk, s ha kiderül, ki az elkövető, élete végéig szóló eltiltásra számíthat, míg a bajnoknő több millió forintos kártérítést is követelhet tőle” – nyilatkozott a szövetségi elnök.

Hosszú Katinka a 2012-es, londoni olimpia után kezdett későbbi férje, az amerikai Shane Tusup irányításával edzeni, később Petrov Árpád lett az edzője, most pedig Nagy József segítségével készül. Tusup és Nagy nem kívánt nyilatkozni az ügyben, a versenyzőt 2018 nyara és 2019 novembere között edző Petrov viszont azt mondta, hogy ő nem hisz abban, hogy valaki értékesítette volna a sportoló edzéstervét, pláne nem 18 milliós összegért, már csak azért sem, mert egy ilyen edzésterv személyre szabott, másnak önmagában használhatatlan.

Címlapról ajánljuk

Alkotmányjogász: az államfőnek lényegében nincs mozgástere

Az Országgyűlés hétfőn fogadta el az Alaptörvény 17. módosítását, amely egyebek mellett azt tartalmazza, hogy megszűnik az államfő megbízatása. Ezt azonban még az érintett köztársasági elnöknek is alá kell írnia. Cservák Csaba alkotmányjogász professzor ismertette a Sulyok Tamás előtt álló lehetőségeket.
inforadio
ARÉNA
2026.07.16. csütörtök, 18:00
Bóna Szabolcs
agrár- és élelmiszergazdaságért felelős miniszter
EZT OLVASTA MÁR?
×
2026. július 16. 10:50
2026. július 16. 10:02
×
×