Infostart.hu
eur:
375.54
usd:
317.78
bux:
0
2026. február 27. péntek Ákos, Bátor
Kapás Boglárka a női 200 méteres pillangóúszás döntője után a 18. vizes világbajnokságon a dél-koreai Kvangdzsuban 2019. július 25-én. Kapás Boglárka aranyérmet nyert.
Nyitókép: MTI/Kovács Tamás

Kapás Boglárka koronavírusos - van egy jó pár következmény

Megszólalt a versenyző, edzője és a sportállamtitkár is. Az úszó például most jó darabig nem mehet uszoda közelébe sem.

Koronavírussal fertőződött a nemrég edzőtáborból hazatért világbajnok pillangóúszó, Kapás Boglárka.

Az Újpest versenyzője elmondta, edzőtáborból hazatérve két tesztet kellett elvégeztetnie, és a második mutatta ki a koronavírust, az első nem.

"Jelenleg két hétig karanténban vagyok itthon, nem hagyhatom el a lakást, csak a kertbe mehetek ki. Egyelőre jól érzem magam, semmilyen tünetet nem érzek magamon, de épp ezért akarom felhívni arra még jobban felhívni a figyelmet, hogy vegyétek fel a kesztyűt, a maszkot! Vigyázzatok magatokra, folyamatosan maradjatok otthon, így is tudtok fertőzni, hogy nincs semmi bajotok" - fogalmazott a Facebookra feltöltött videójában.

Edzője, Virth Balázs az InfoRádiónak elmondta, a külföldi edzőtáborozások időszaka után döntött úgy a Magyar Úszó Szövetség, hogy csak azok használhatják a hazai medencéket, akiknek van két negatív koronavírus-teszteredményük.

"Az első teszt hétfőn volt, a második csütörtökön, most kaptuk meg az eredményeket" - részletezte.

Nyilván nem örülnek neki, de ez "bárkivel előfordulhat" most, és szerencsére versenyek sincsenek - sem ob, sem Eb, sem olimpia, utóbbiról elmondta, szakmailag a legjobb döntés, hogy pontosan egy évvel lesz később a tokiói nyári olimpia.

Azt megemlítette még, hogy a saját tesztjei közül mindkettő negatív lett.

Ebben a helyzetben nem követeli meg versenyzőjétől, hogy otthon eddzen, de folyamatosan egyeztetnek, minden nap. Az edzésmentes időszakról elmondta, azt követően

"pontosan a nulláról kell kezdenie"

az edzést Kapás Boglárkának.

Elmondta még, a nyár végi budapesti Eb-pótlást egyébként nem tartja reálisnak.

Szabó Tünde sportállamtitkár szintén az InfoRádió megkeresésére azt mondta, szoros kapcsolatban van minden sportági szervezettel,

ha pozitív tesztről hallanak egy sportolónál, az egész csapatát karanténra utasítják,

a szigorból a sportolók egészsége érdekében nem engednek.

Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor péntek reggel: olajblokád alá vettek bennünket

Orbán Viktor péntek reggel: olajblokád alá vettek bennünket

A nyugatiak nem ismerik az ukránokat, elhiszik, amit Volodimir Zelenszkij ukrán elnök mond arról, hogy nem állt helyre a Barátság kőolajvezeték, mondta a kormányfő, aki erre javasolta, hogy induljon tényfeltáró misszió Ukrajnába – és ez az a pont, amikor a nyugatiak elkezdtek kijózanodni, fogalmazott Orbán Viktor. Minden reggel átnézi a titkosszolgálati jelentéseket, erről is beszélt a Kossuth Rádióban a miniszterelnök, aki szerint a gazdasági jelentések is megerősítik: ezerforintos benzinár jöhet, ha nem indul újra a Barátság kőolajvezeték.
inforadio
ARÉNA
2026.02.27. péntek, 18:00
Baán László
a Szépművészeti Múzeum főigazgatója, a Liget Budapest Projekt miniszteri biztosa
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×