Infostart.hu
eur:
381.38
usd:
326.94
bux:
0
2025. december 8. hétfő Mária

Lemondott a Magyar Országos Korcsolyázó Szövetség ügyvezetője

A kinevezésekor bejelentetteknek megfelelően, a XXIII. Téli Olimpia után a napi operatív feladatok helyett, stratégiai szerepet vállalna Orendi Mihály, a Magyar Országos Korcsolyázó Szövetség ügyvezetője, a világ azon kevés sportvezetőinek egyike, aki tevőlegesen is részt vett egy téli és egy nyári olimpiai bajnoki cím elnyerésében.

Orendi Mihály a Testnevelési Egyetemen végzett, majd négy évig az újfehértói gimnáziumban tanított. 1973-ban a megyei művelődési osztályra kerülve az iskolai testnevelésért felelt hat és fél éven keresztül. Ezt követően a Nyíregyházi VSC atlétikai szakosztályához vitte az útja, ahol 1980 és 1999 között szakmai vezetőként tevékenykedett. Közben párhuzamosan 1991-től a nyíregyházi városi stadion működéséért is felelt.

1999-től újabb tizenöt esztendőn át a Debreceni Sportcentrum vezetője. Neki köszönhető, hogy Debrecen városa felkerült a világ sporttérképére. Szervezője volt hat világbajnokságnak, tizenegy Európa-bajnokságnak, számos nemzetközi és hazai sporteseménynek - olvasható a szövetség közleményében.

Az olimpiai mozgalomban végzett munkájáért 2008-ban a Magyar Olimpiai Bizottság kitüntetését, a MOB-díjat vehetett át. A debreceni másfél évtized során 15 sportági szakszövetséggel dolgozott együtt rendszeresen, miközben 22 világversenyt rendezhetett Hajdúság fővárosa a koordinálása mellett. Büszke rá, hogy a Debreceni Egyetem címzetes egyetemi docense.

Orendi Mihály azon kevés sportvezetők egyike a világ sportjában, aki tevőlegesen is részt vett egy téli és egy nyári olimpiai bajnoki cím elnyerésében. Rendíthetetlen hitével és kitartásával Risztov Évát, majd a férfi rövidpályás gyorskorcsolya váltót is az ötkarikás játékok dobogójának legfelső fokára segítette, hazánk első hosszútávúszó, majd első téli olimpiai aranyát szerezve ezzel.

2015 februárjában a Magyar Országos Korcsolyázó Szövetség (MOKSZ) elnöke, Kósa Lajos invitálására vállalta el az ügyvezető igazgatói teendőket. Lemondását így indokolta: „A csúcson kell abbahagyni. Amit elterveztem, megvalósítottuk. A sportág kiegyensúlyozott, transzparens gazdálkodással rendelkezik, a szakmai munka kiváló, a társadalmi bázis szélesedik. MOB alelnökként és tanácsadóként maradok a sportág mellett, de most már élvezni szeretném a megtermelt munka gyümölcseit, s több időt tölteni a családommal, amelyre az utóbbi években sajnos nagyon kevés jutott.”

Utódjáról a pénteki tisztújító közgyűlésen megválasztott új vezetés dönt majd.

Címlapról ajánljuk

Szakértő az autós szigorításokról: a kényszerítő eszközök alkalmazását nem lehet kifogásolni, ha nem lépik túl a határokat

Az államtitkár szerint a közúti közlekedési törvény módosításával egyszerűbbé válik a közlekedést zavaró és a biztonságot veszélyeztető járművek elszállíttatása, továbbá jóval hatékonyabbá válhat a közúti ellenőrzés is. A Magyar Autóklub Jogi és Érdekvédelmi Bizottságának elnöke az InfoRádióban elmondta: a kényszerítés módja és szigorúsága leginkább attól függhet majd, hogy az adott személy mennyire áll ellen a rendőri intézkedésnek.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.08. hétfő, 18:00
Szlávik János
a Dél-Pesti Centrumkórház infektológiai osztályának vezetője
Az Atlanti-óceán túlsó végén is megtesznek mindent Ursula von der Leyen mestertervéért

Az Atlanti-óceán túlsó végén is megtesznek mindent Ursula von der Leyen mestertervéért

Az utóbbi hetekben egyre kérdésesebbé vált, hogy létrejöhet-e az 50 milliárd eurós hasznot ígérő kereskedelmi egyezmény a Mercosur-országok és az EU között. Hiába látja be szinte minden tagállam, hogy előnyös lenne újabb piacokat szerezni az unióban gyártott termékeknek, az európai agrárszektor attól retteg, hogy a dél-amerikai hústermékek túlzottan lenyomják majd az áraikat, ezért Brazília most újabb garanciákat ad, hogy az eddig szkeptikus európai törvényhozók is beálljanak a szerződés mögé.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×