361.88
68900.51
2024. május 9. csütörtök Gergely

Vereség a dánoktól, elúszott az elődöntő reménye

A magyar női kézilabda-válogatott 23-20-as vereséget szenvedett a dánoktól a hazai rendezésű Európa-bajnokságon. Minimális esélyt maradt a legjobb hat közé kerülésre, s ehhez mindenképpen meg kellene verni az eddig százszázalékos norvégokat. Az elődöntőre már nincsen remény.

A 4. percben született az első gól, Jörgensen révén.

Norgard hetesével 2-0, majd Jörgensen góljával 3-0, oda.
Németh András máris időt kért, nagyon elégedetlen. Van oka rá.
Tomori kiharcolt egy hétméterest, Triscsuk Krisztina gólra váltotta. 1-3.
Hiába véfett Kiss Éva kétszer, L. Jörgensen szétlőtte a felső sarkot. 1-4
Tomori lemásolta az előző produkciót, 2-4.
S. Jörgensen góljával megint háromgólos a különbség, 2-5.
Tomori ismét óriási gólt lőtt, 3-5, de S. Jörgensen megint gyors gólt szerzett, 3-6.
Tomorival nem bírnak, ma játszik a legjobban. Tízről lődözi a gólokat. 4-6.
Dán hetes, Nördgard lövését Kiss Éva kivédte.
Tomori félelmetes, 5-6.
Negyedórán vagyunk túl, eddig két extrateljesítmény van a magyar csapatban, ezzel tartjuk a lépést. Kiss Éva és Tomori Zsuzsi is remekel.
A dánok extrajátékossal alakítottak maguknak emberelőnyt, beállóból szereztek gólt. 5-7. Aztán 5-8.
Tóth Gabriella szépít, 6-8, de aztán 6-9.
Először vezetnek néggyel a dánok, miután hetesből Kristiansen gólt lőtt, 6-10
Két percig emberhátrányban játszik a magyar válogatott.
Holmsgaard góljával ötgólos a hátrány. Triscsuk szépített. 7-11.
Kovacsics Anikó összeszedte a labdát Bulath Anita lövése után, kicsit közelebb lépett a magyar csapat, 8-11.
Triscsuk gólra váltotta a kiharcolt hetest, 9-11.
A dánok a félidő utolsó hat percben nem lőttek gólt, tisztes különbséggel zártuk a félidőt.
Mayer Szabina góljával 10-11
Labdaszerzés után Kovacsics Anikó az üres kapuba lőtt, 11-11.
Ismét vezetnek a dánok, L. Jörgensen révén, 11-12. Belülvédekezés után dán hetes, 11-13.
Tóth Gabriella szépített, 12-13, L. Jörgensen átlövésgólja után 12-14. Megint Tóth Gabi dobott gólt, most beállósból, 13-14.
Megint hetest kaptak, belülvédekezés miatt. Kristiansen ismét bedobta, 13-15, sőt, 13-16 és 13-17.
Négygólos a dán előny, néhány perccel azt követően, hogy egyenlítettünk.
Tóth Gabriella óriási gólt lőtt, 14-17. Cristiansen is tud talpról gólt lőni, 14-18. Újabb dán gól, 14-19.
Tomori szépített, 15-19, de rögtön dán gól jött rá, 15-20. Aztán még egy gól, 15-21. Először volt hatgólos a különbség.
Nem sikerült gólt dobni emberelőnyből, ellenben a dánok, L. Jörgensen révén hétre növelik a különbséget. 15-22
Triscsuk szép lövésével faragott a hátrányból, 16-22
Előnyből Tóth Gabriella dobott szép gólt, mínusz öt, azaz 17-22
Dán gól után Kovacsicz Mónika álította vissza a különbséget, 18-23
Bulath Anita üreskapus gólt lőtt, 19-23
Percek óta nincs gól és lassan elfogy az idő. Elment a meccs.
Az utolsó gól a magyaroké, de ezúttal nem az nevet, aki a végén nevet.
Középdöntő, I csoport (Debrecen):
2. forduló:
Dánia-Magyarország 23-20 (11-9)

Debrecen, Főnix csarnok, 4800 néző, v: Ch. Bonaventura, J. Bonaventura (franciák)
Gól: L. Jörgensen 6, Kristiansen 5/3, Kviesgaard 2, Thorsgaard 2, Fisker 2, Burgaard 2, Gravholt 1, Holmsgaard 1, Norgaard 1/1, Spellerberg 1, illetve Tomori 5, Tóth 5, Triscsuk 4/2, Kovacsics 2, Kovacsicz 2, Mayer 1, Bulath 1
Az állás: 1. és már elődöntős Norvégia 8 pont, 2. Dánia 5, 3. Spanyolország 4 (102-99), 4. Magyarország 4 (95-92), 5. Románia 3, 6. Lengyelország 0
Az első két helyezett jut az elődöntőbe, a harmadik az Eb ötödik helyéért játszik.

Szerdán játsszák:
Lengyelország-Románia 16.00
Spanyolország-Dánia 18.15
Magyarország-Norvégia 20.30

Megérkezett a kínai elnök Budapestre
videó, képek

Este kilenc óra előtt szállt le Hszi Csin-ping gépe a budapesti Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren. Orbán Viktor és Lévai Anikó fogadta az elnöki párt.
2024.05.09. csütörtök, 18:00
Resperger István ezredes
a Magyar Agrár-és Élettudományi Egyetem Szent-István Biztonságkutató Központ igazgatója
Felemás zárás a tőzsdéken

Szerda reggel kedvezőtlen hangulatban telt a kereskedés Ázsiában, ezt követően pedig ugyan reggel jó hangulatban indult a nap Európában, de a déli órákra megtorpant az emelkedés. A magyar tőzsde ma alulteljesítő volt, ami elsősorban az OTP eséséből adódott. A hazai nagypapírok közül nagyot ralizott azonban a Mol, a befektetők megkönnyebbültek a hírre, hogy a kormány szerint az üzemanyagkereskedők eleget tettek a kormány kérésének az elmúlt két hétben. Egyre rosszabra fordul a hangulat az amerikai tőzsdéken, nem kizárt, hogy megszakad ma az öt napja tartó emelkedő széria.