Infostart.hu
eur:
353.8
usd:
310.2
bux:
139848.57
2026. június 26. péntek János, Pál

Itthon eddig senkinek nem kellett az értékes Puskás-relikvia

Egy magyarországi gyűjtő egyedülállónak tartott Puskás-relikviát bocsát árverezésre egy amerikai magyar újság honlapján. Az Amerikai Magyar Népszava Szabadság című lap főszerkesztője elmondta, hogy eladó az Aranycsapat 6:3-as győzelme után készült tabló Puskás Ferenc és a csapat tagjainak korabeli, eredeti aláírásával.

Bartus László közölte, hogy az ereklye azonos az akkori November 7. téren a Fényszöv kirakatában kiállított tablóval, amelyhez annak idején naponta ezrek látogattak el.

Itthon senkinek sem kellett

A tulajdonos állítólag a Magyar Labdarúgó Szövetségnek, a Nemzeti Sporthivatalnak, továbbá Gyurcsány Ferenc miniszterelnöknek és Orbán Viktor Fidesz-elnöknek is felajánlotta a relikviát, de az nem kellett senkinek. Az ereklyére december 15-ig lehet licitálni az újság elektronikus levélcímén. A kikiáltási ár 50 ezer dollár.

Az Amerikai Magyar Népszava Szabadság honlapján az olvasható, a relikvia az Aranycsapat 6:3-as győzelmének emlékére készült, és annak a férfinak a birtokában van, aki már kisgyermekként is megszállottan gyűjtötte a magyar sportereklyéket.

39 évvel ezelőtt Frankfurtba menekítették az ereklyét

A tulajdonos azt állítja, hogy a tabló iránt Magyarországon érdektelenség mutatkozott, ezért most külföldi gyűjtőknek, elsősorban amerikai magyaroknak ajánlja fel a sporttörténeti különlegességet, de természetesen bárki licitálhat.

Hozzátette, hogy nem szerette volna, ha ez az érték kikerül Magyarországról, végül idős kora miatt gondolt az eladásra. Mint írta, nagyapja 1967-ben Frankfurtba menekítette a tablót testvéréhez, akitől kalandos úton jutott vissza hozzá a kincs.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Magyar Péter: 22 éve közelebb voltunk az eurócsatlakozáshoz, mint most – de 2030-ra teljesíteni fogjuk a feltételeket

Magyar Péter: 22 éve közelebb voltunk az eurócsatlakozáshoz, mint most – de 2030-ra teljesíteni fogjuk a feltételeket

Az eurótagságon kívül rekedni egyenlő a lemaradással, az alacsony bérekkel – mondta Magyar Péter. Kiriakosz Pierrakakisz görög pénzügyminiszterrel, az EuroGrop elnökével és Kármán András pénzügyminiszterrel állt a sajtó elé a miniszterelnök. Még idén felvázolják az euróhoz csatlakozás pályáját, ismertté válik, hogyan, miként, milyen feltételekkel csatlakozhat majd Magyarország az eurózónához, illetve juthat el ennek kapujába. A kormány felveszi a küzdelmet a készpénzállománnyal szemben. Cikkünk frissül!

Itt a mai térkép: 38 fok is lehet, az ország nagy részén már másodfokú riasztás van érvényben

A friss előrejelzések szerint még jobban rákapcsol a forróság, az Alföldön hétfőn és kedden 42, akár 43 fok sem kizárt. Pénteken a legmagasabb nappali hőmérséklet 33 és 38 fok között alakul. Késő estére általában 23 és 28 fok közé hűl le a levegő.
inforadio
ARÉNA
2026.06.26. péntek, 18:00
Gaál Áron
a HungaroMet Zrt. időjárás-előrejelző osztályának vezetője
40 napos katonai offenzívát hirdetett Zelenszkij, tűz alatt Kijev és Moszkva – Percről percre híreink az orosz-ukrán háborúról pénteken

40 napos katonai offenzívát hirdetett Zelenszkij, tűz alatt Kijev és Moszkva – Percről percre híreink az orosz-ukrán háborúról pénteken

Volodimir Zelenszkij ukrán elnök csütörtökön közölte, 40 napos "offenzívát" hagyott jóvá oroszországi célpontok ellen, miután a hírszerzés (SZBU) vezetőjével egyeztetett. Az ukrán államfő elmondása szerint ezzel akar nyomást gyakorolni Moszkvára, és kikényszeríteni a háború végét. Közben az éjszaka folyamán robbanásokat jelentettek Kijevből. Az ukrán légierő később egy Kijev felé tartó ballisztikus rakétára figyelmeztetett. Vitalij Klicsko polgármester elmondta, a rakéta törmeléke nyílt területen zuhant le a Darnickij kerületben, ahol tűz ütött ki egy raktárépületben. Miközben Ukrajna az éjszaka folyamán legalább 660 drónnal támadta Oroszországot – ennyi UAV lelövéséről tett jelentést Moszkva –, az orosz haderő hét ballisztikus rakétával és 189 drónnal mért csapásokat Ukrajnára. Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legutóbbi fejleményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×