eur:
392.88
usd:
366.58
bux:
66129.26
2024. április 25. csütörtök Márk
Nyitókép: Pixabay

Dráma a Színművészetin: egyetemfoglalás történt az éjjel, a vezetés nem tud bemenni

Barikádot emeltek a hallgatók, ők döntik el, kiket engednek be és kiket nem. Időközben felmondott Enyedi Ildikó is. Vidnyánszky Attila pedig arról beszélt, azt hitte, tudnak együtt dolgozni az intézmény munkatársaival.

Mintegy kétszázötven, a Színház- és Filmművészeti Egyetem kötelékeihez tartozó ember egy esti demonstrációt követően elfoglalta az intézményt, és reggel nem engedte be az új vezetést - tudósít az ATV.

Időközben lemondott Németh Gábor rektori tanácsadó is, Szurdi Panni hallgató pedig a televíziónak a helyzetről elmondta, a hallgatók barikádot állítottak az épületben, ők döntik el, kiket engednek be az épületbe és kiket nem.

Németh Gábor a tévének elmondta még, hogy az egyetem a sajtóból értesül alapvető kérdésekről, ez vezethet bizalomvesztéshez.

Időközben a Színház és Filmművészeti Egyetem Facebook-oldalán megjelent egy levél, amelyben Enyedi Ildikó a diplomázó diákjaival közli, hogy augusztus 28-án felmondott. Azt írja, szerette volna folytatni velük mesterszakon, de ezt az osztályt már nem áll módjában elindítani. Hangsúlyozta ugyanakkor, hogy

tisztelem és megértem minden kollégámat, aki, hátrasorolva az önérzetét, marad a diákjaival.

Ismert, hétfőn, szeptember 1-jei hatállyal lemondott az egyetem vezetése és szenátusa is, nem értenek ugyanis egyet azzal, hogy az alapítványi működtetéssel egyidejűleg megvonták fontos jogaikat.

"Végig azt hittem, hogy tudunk együtt dolgozni" - ezt mondta az M5 Híradónak Vidnyánszky Attila hétfő este a vezetés és a szenátus lemondásának hírére reagálva. A Nemzeti Színház közelmúltban kinevezett főigazgatója úgy vélte, hogy a lemondáshoz főként az intézmény szervezeti és működési szabályzatával (szmsz) kapcsolatos viták vezettek. "Az egyetem által összeállított szmsz az a változatlanságról szól, a bebetonozásáról annak, ami van. Mi egy olyan szmsz-t raktunk össze – és jeleztük, hogy ez fog működni, e mentén fogunk létezni 1-jétől –, amely biztosította volna azt és biztosítja, hogy elinduljanak azok a változások, amelyeket szükségesnek tartunk" – mondta Vidnyánszky Attila.

Vidnyánszky Attila ismét emlékeztetett arra, hogy az Innovációs és Technológiai Minisztérium augusztus 27-re összehívott egy találkozót, amelyen az egyetem részéről nem jelent meg egyetlen képviselő sem.

Címlapról ajánljuk
Okok, amelyek a magasba emelték, aztán a földhöz csapták Szoboszlai Dominik Liverpoolját

Okok, amelyek a magasba emelték, aztán a földhöz csapták Szoboszlai Dominik Liverpoolját

A Liverpool – különösen fájó ez a Vörösök híveinek – éppen a városi rivális Everton elleni vereséggel, szerdán szinte minden esélyét elveszítette a győzelemre az Arsenallal és a Manchester Cityvel vívott hármas harcban. Az Ágyúsok előnye három pont négy fordulóval a zárás előtt, ami a jobb gólkülönbség miatt valójában négy. A City két mérkőzéssel kevesebbet játszott náluk, de a vesztett pontokat tekintve az előnye öt pont Szoboszlai Dominik csapatával szemben.

Döntött a kormány: három kérdésben is módosítják az alaptörvényt

Megszűnik az igazságügyi miniszteri ellenjegyzés a kegyelmi ügyekben, viszont kiskorúkat érintő ügyekben nem lehet majd kegyelmet adni – jelentette be a Kormányinfón Gulyás Gergely, a Miniszterelnökséget vezető miniszter. Két további kérdésben is módosul az alaptörvény. Május 8-én Budapestre látogat a kínai elnök.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.04.25. csütörtök, 18:00
Bóka János
európai uniós ügyekért felelős miniszter
Ha Ukrajna élni akar, harcolnia kell – De mire lesz elég az amerikai segélycsomag?

Ha Ukrajna élni akar, harcolnia kell – De mire lesz elég az amerikai segélycsomag?

Több hónap huzavona után az Egyesült Államok törvényhozása megszavazta, Joe Biden elnök pedig mára virradóra aláírta azt a törvényt, amely az eddigi legnagyobb, összesen 61 milliárd dolláros katonai segélycsomagot biztosítja Ukrajna számára. A támogatás mérete példa nélküli, az viszont nagy kérdés, hogy mire lesz elég. Képesek lehetnek-e az ukránok visszafoglalni az oroszok által megszállt területeket, vagy csupán a védelmi képességeik lesznek erősebbek? Kell-e tartani eszkalációtól az új fegyverek miatt, és mi lehet Oroszország jelenlegi, valós célja a háborúban? Továbbá milyen keretben érdemes értelmezni az eseményeket, tényleg a Nyugat sorsa dőlhet el Kelet-Ukrajnában vagy csupán szláv belharcról van szó? Egyebek mellett ezekről a témákról kérdeztük Kaiser Ferencet, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Nemzetközi Biztonsági Tanulmányok Tanszékének docensét az Ukrajnának megszavazott amerikai katonai segély apropóján.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×