Infostart.hu
eur:
364.34
usd:
315.53
bux:
148587.82
2026. augusztus 11. kedd Tiborc, Zsuzsanna
Nyitókép: Pixabay

Vírusként terjed a könyvautomata Magyarországon

Budapest után Szegedre, Debrecenbe és Pécsre tört be az elsőre talán hihetetlennek tűnt hóbort.

Három nagyváros, Szeged, Pécs és Debrecen ringbe szállt a "könyvautomatás" Poket projektben, a Szegedma.hu pedig megírta, a dél-alföldi város bizonyított is. A sikeres gyűjtéshez 30 nap alatt 2 millió forintot kellett elérni.

Szeged már szinte a kampány elején elérhetővé tette a próbaautomatát, a beszámoló szerint pedig nagyon jól működött is, többször újra kellett tölteni.

A kétmilliós határt több mint 600 adományozó segítségével sikerült elérni. A szegedi automatát október 21-én helyezték működésbe.

Debrecen is nagyon "kapaszkodik", a pécsihez hasonlóan - mint arról a Cívishír.hu ír - már csak arra vár az automata, hogy megkapja a területfoglalási engedélyt.

Az automaták tulajdonképpen kólagépek, és Budapest után törtek be a vidéki "piacra" a Sztalker Csoport vezetői, akik először metróaluljárókba tettek ki gépeket, teljesen önerőből.

A könyveket előállítási áron lehet megvenni.

Címlapról ajánljuk
Alsó tagozat megújítása: az irány jó, de komoly gondot is lát a PDSZ

Alsó tagozat megújítása: az irány jó, de komoly gondot is lát a PDSZ

A PDSZ alapvetően támogatja az alsó tagozat gyermekközpontú megújítását célzó 14 pontos javaslatcsomag szakmai irányait, ugyanakkor a jó célokhoz biztosítani kell a megvalósítás feltételeit is és minden pluszfeladathoz időt és pénzt kell rendelni – erről beszélt az InfoRádióban a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének ügyvivője.

Államfőválasztás – Tucatnyi jelölt közül találta meg a magáét a Tisza Párt, részletek

A Tisza képviselőcsoportja minimum tíz emberrel egyeztetett az államfőjelöltségről, a szombati frakcióülésre már csak három név maradt és a frakció végül elsöprő többséggel szavazta meg Baka András jelölését. Erről újságírói kérdésre beszélt Hallerné Nagy Anikó (Tisza), az Országgyűlés házelnöki feladatait ellátó alelnöke hétfőn a Parlamentben.
inforadio
ARÉNA
2026.08.11. kedd, 18:00
Lakatos Júlia
a Méltányosság Politikaelemző Központ stratégiai igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×