A szervezők abban bíznak, hogy a főigazgató legkésőbb a sztrájk alatt aláírja a szakszervezetek által megírt és hozzá eljuttatott dokumentumot. Ha ez nem történik meg, további munkabeszüntetéseket helyeznek kilátásba.
Legutóbb augusztus 1-jén hirdetett sztrájkot a három szakszervezet a kollektív szerződés hiánya miatt. Akkor Ókovács Szilveszter az MTI-nek azt mondta, hogy egy új kollektív szerződésről folyamatosan tárgyalnak, de az eddigi juttatások nagy többségét ezután is biztosítják az 1200 közalkalmazottnak.
A Magyar Állami Operaház közleményében sajnálatát fejezte ki amiatt, hogy három szakszervezeti vezetője újra "rémisztgeti az operarajongókat". Mint írják, legutóbb augusztus elsején hirdettek sztrájkot, eredménytelenül. Azzal szemben, hogy a szakszervezetek szerint "fejenként 130 ezres jövedelemcsökkenéshez vezet a Kollektív Szerződés hiánya", az Opera vezetése szerint az intézmény dolgozói csupán a munkateher csökkenését érzékelhették.
Felidézik, hogy korszerűsítés miatt szeptemberben már nem nyitott évadot az Operaház, csak az Erkel Színház üzemel, emellett külföldi turnék vannak, a dolgozók illetménye pedig átlagosan több tízezer forinttal meghaladta a tavaly ezen időszaki bért. Az Opera ezen túl tartotta magát önkéntes vállalásához és nem indított csoportos létszámleépítést.
"Az Opera ezért arra kéri saját művészeit és munkatársait, bérlettel vagy jeggyel bíró nézőit, hogy ne dőljenek be a zavarkeltésnek és ne engedjék, hogy Reformáció500 eseménysorozat legfontosabb dátuma, Meyerbeer A hugenották című nagyoperájának bemutatója besározódjék."
"Egyúttal elítéljük a szakszervezeti diktátumot, a jelen felhívás alapján esetlegesen megvalósuló sztrájkot jogellenesként bíróságon támadjuk meg - hisz a felhívás konkrét követeléseket nem jelölt meg, csak egy a szakszervezetek által egyoldalúan összeállított dokumentum aláírásával zsarol" - írják.