Infostart.hu
eur:
363.71
usd:
308.58
bux:
138891.07
2026. április 15. szerda Anasztázia, Tas

Õ kapta idén a legtöbb Grammy-jelölést

Kendrick Lamar kaliforniai rapper kapta idén a legtöbb, szám szerint 11 Grammy-jelölést, rögtön utána Taylor Swift és The Weeknd izgulhat a legtöbb kategóriában a február 15-i díjátadó gálán.

A 28 éves comptoni rapper egyebek közt az év albumáért (To Pimp a Butterfly), az év daláért (Alright) és a Taylor Swifttel közös Bad Blood című sláger révén a legjobb popduónak és az év videoklipjéért járó elismerésért is versenybe száll.

A To Pimp a Butterfly a rapper harmadik stúdióalbuma: a funkot, a jazzt és a költészetet ötvöző korong az Egyesült Államokban és Nagy-Britanniában is meghódította a slágerlistákat.

Lamar, aki tavaly két Grammyt is bezsebelt a rapperek mezőnyében, idén Taylor Swifttel (1989), The Weeknddel (Beauty Behind the Madness), valamint a countryénekes Chris Stapletonnal (Traveller) és az Alabama Shakes rockbandával (Sand & Color) száll versenybe az este fődíjának számító év albuma címért.

A hétszeres Grammy-győztes Swift hét kategóriában kapott jelölést, így egyebek közt az év daláért és a legjobb szóló popelőadásért is kaphat trófeát. The Weeknd hét jelöléséből hármat köszönhet Earned It című slágerének, amely A szürke ötven árnyalata című film betétdalaként vált híressé. Ötéves pályafutása során a 25 éves kanadai előadó még sohasem nyert Grammy-díjat.

Az év új előadójának járó elismerésért Meghan Trainor amerikai énekesnő-dalszerző, a countryzenében utazó Sam Hunt, a brit énekes-dalszövegíró James Bay, az amerikai Tori Kelly és az ausztrál Courtney Barnett száll versenybe.

Adele neve idén nem szerepel a jelöltek között, mivel 25 című rekorddöntő új korongja túlságosan későn jelent meg ahhoz, hogy jelölni lehessen a jövő évi Grammyre.

A díjátadó gála február 15-én lesz Los Angelesben.

Címlapról ajánljuk

Elemzők az Arénában: új kihívások előtt a Tisza Párt és a Fidesz-KDNP

Az országgyűlési választások után kialakult helyzetről, a Magyar Péter előtt álló utakról, Orbán Viktor jövőjéről beszélt Virág Andrea, a Republikon Intézet stratégiai igazgatója és Kiszelly Zoltán, a Századvég politikai elemzési igazgatója az InfoRádió Aréna című műsorában.
inforadio
ARÉNA
2026.04.15. szerda, 18:00
Nyeste Orsolya az Erste vezető elemzője és Madár István a Portfolio vezető elemzője
Madár István a Portfolio vezető elemzője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×