Infostart.hu
eur:
353.87
usd:
303.86
bux:
134616.81
2026. június 1. hétfő Tünde
Stockholm, Sweden - July 14, 2025: Polis car Volvo XC60 from 2023 driving on a swedish country road.
Nyitókép: falun/Getty Images

Az ország svédelmében – őrizetben a csúcstechnológiát Oroszországba juttató csempészek

A svéd hatóság a titkosszolgálat közlése alapján elfogta azt a két férfit, akik olyan fejlett technológiákat csempészhettek Svédországból Oroszországba, amiket utóbbi az Ukrajna elleni háborúban is bevethet.

A svéd hatóságok két embert vettek őrizetbe azzal a gyanúval, hogy olyan fejlett technológiai eszközök beszerzésében segítették Oroszországot, amelyeket Moszkva az ukrajnai háborúban is felhasználhat – közölte hétfőn a svéd titkosszolgálat (SAPO).

A biztonsági szolgálat gyanúja szerint a csúcstechnológiai berendezések az uniós szankciók megsértésével jutottak el Oroszországba – mondta Christoffer Wedelin, a SAPO műveleti igazgatóhelyettese a Reuters hírügynökségnek.

„Az orosz hadiipar többek között a svéd technológiára is támaszkodik az Ukrajna elleni agresszív háború folytatásához”

– mutatott rá. A SAPO Stockholmban, valamint az ország déli és nyugati részén több helyszínen is házkutatást tartott.

A bírósági dokumentumok szerint a gyanúsítottak egy svéd és egy török állampolgárságú férfi. Egyiküket a stockholmi bíróságon már pénteken előzetes letartóztatásba helyezték, a másik gyanúsítottat hétfőn hallgatják meg.

Címlapról ajánljuk

Magyar Péter hétfőn reggel a Sándor-palotába megy

Magyar Péter miniszterelnök hétfő reggel 8 órakor személyesen keresi fel Sándor-palotában Sulyok Tamás köztársasági elnököt, miután május 31-én éjfélkor lejár az államfőnek adott lemondási határidő. A miniszterelnök nem egyedül érkezik: a megbeszélésre elkíséri Görög Márta igazságügy-miniszter is.
inforadio
ARÉNA
2026.06.01. hétfő, 18:00
Kaiser Ferenc
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense
Megállapodott a Tisza-kormány az Európai Bizottsággal, Kármán András elárulta, mikor érkezhetnek az uniós pénzek

Megállapodott a Tisza-kormány az Európai Bizottsággal, Kármán András elárulta, mikor érkezhetnek az uniós pénzek

Pénteken Magyar Péter bejelentette, hogy az Európai Bizottsággal folytatott tárgyalássorozat eredményeképp mintegy 6000 milliárd forint uniós forrást sikerült felszabadítania a kormánynak. A pénzek nem érkeznek meg automatikusan: a Tisza-kormánynak az újragondolt célokat augusztusig teljesítenie kell. Magyar Péter a Portfolio-nak adott interjújában elmondta, hogy az állami korrupció visszaszorítása volt a Bizottság egyetlen lényeges feltétele és szerinte Brüsszelben is megvolt az akarat arra, hogy Magyarország megkaphassa a neki járó pénzeket. Kármán András pénzügyminiszter a források megérkezésének ütemezésével kapcsolatban lapunknak elmondta, hogy legkorábban az év végén érkezhet meg Magyarországra a helyreállítási eszköz teljes összege, tehát mintegy 10 milliárd euró. Híreink a kormányzásról vasárnap.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×