Infostart.hu
eur:
384.72
usd:
330.94
bux:
123872.29
2026. március 4. szerda Kázmér
hongkong
Nyitókép: Pixabay

Fekete riasztást adtak ki Hongkongban – videó

Ráadásul nyolc nap alatt negyedszer.

Hongkong történetének legnagyobb augusztusi esőzése zúdult le a városra kedden; délután 2 óráig több mint 350 milliméternyi csapadék hullott, amire 1884 óta nem volt példa. A heves esőzések súlyos fennakadásokat okoztak a város mindennapi működésében.

A meteorológiai szolgálat az esőzések miatt a legsúlyosabb, fekete riasztást adta ki, amelyet estig meghosszabbítottak. Ez már a negyedik ilyen riasztás nyolc nap alatt, ami a újabb rekordnak számít a város történetében.

A víz több helyen bokáig ér, például Hongkong legnagyobb kórháza előtt is. Az egészségügyi hatóságok biztonsági okokból ideiglenesen bezártak több városi klinikát. Az ítéletidő miatt iskolák, bíróságok és közhivatalok is zárva maradtak.

Az esőzésekről közzétett videofelvételeken látható, amint a város utcáit összekötő meredek lépcsősorait szinte vízeséssé változtatta a lezúduló víztömeg.

A térség repülőterein a járatok mintegy 20 százalékát törölték. A hongkongi nemzetközi repülőtérről induló utasokat arra kérték, hogy csak akkor induljanak el, ha járatuk indulását visszaigazolták.

A vihar nemcsak Hongkongot, hanem a dél-kínai Gyöngy-folyó deltájában fekvő ipari központot, valamint Makaót is érintette, ahol az esőzések miatt vörös riasztást adtak ki.

A hétvége során súlyos áradások pusztítottak Dél-Kínában, főként Kuangtung tartományban, ahol öt ember életét vesztette, és több mint 1300 mentő dolgozott az eltűntek felkutatásán. Négy folyó vízszintje vészesen megemelkedett.

Eközben Belső-Mongóliában tornádó pusztított, Pekingben pedig újabb árvizekre készülnek a hatóságok. Meteorológusok szerint a szokatlan időjárási jelenségek mögött a kelet-ázsiai esős évszak elhúzódása és az éghajlatváltozás áll.

Címlapról ajánljuk
Elemző: Donald Trump azért lett dühös, mert a britek lavíroznak, a spanyolok meg már-már cinikusak

Elemző: Donald Trump azért lett dühös, mert a britek lavíroznak, a spanyolok meg már-már cinikusak

Donald Trump amerikai elnök azzal fenyegette meg Spanyolországot, hogy megszakít velük minden kereskedelmi kapcsolatot, mert az ország nem engedte az amerikai légierőnek, hogy a bázisait használja az Irán elleni művelethez. Nagy-Britannia sem hagyta, hogy a támadáshoz igénybe vegyék az Indiai-óceánon található támaszpontját. Nagy Dávid, az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány elemzője világított rá a helyzet hátterére.

Szijjártó Péter Moszkvában: Vlagyimir Putyin jóváhagyta két kényszersorozott magyar fogoly elengedését

Szijjártó Péter bejelentette: garanciát kaptunk arra, hogy változatlan áron megvan a Magyarországra szánt orosz kőolaj és földgáz a nemzetközi energiapiaci válság ellenére is. „Az orosz–magyar kapcsolatok stabilak, és pozitív irányba fejlődnek, ideértve az energiapolitikai kérdéseket is, a szénhidrogéneket és zászlóshajó-projektünket, a paksi atomerőművet” – mondta Vlagyimir Putyin.
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×