Infostart.hu
eur:
350.65
usd:
304.32
bux:
138901.29
2026. június 18. csütörtök Arnold, Levente
Nyitókép: Pixabay

Újabb külföldi turista vesztette életét Erdélyben

Holtan találtak egy német turistát az Erdélyi-érchegységben – közölte csütörtökön a Fehér megyei hegyi- és barlangimentő szolgálat.

A holttestre a sátrában találtak rá lakatlan vidéken, az 1437 méter magas Pojenica-csúcs közelében. A hegyimentők szerdáról csütörtökre virradóan szállították le a hegyről a holttestet, s átadták a törvényszéki orvosi intézetnek a halál okának kiderítése céljából.

Egy hét alatt ő a harmadik, Fehér megyében elhunyt külföldi turista. Vasárnap egy magyar és egy argentin állampolgárságú motoros vesztette életét a Déli-Kárpátokat átszelő Transalpina úton bekövetkezett balesetben.

Címlapról ajánljuk
Álmos Péter: a hálapénz gyakorlata megszűnt, de jött helyette más

Álmos Péter: a hálapénz gyakorlata megszűnt, de jött helyette más

A hálapénz ugyan eltűnt, de más formában felbukkant a magánegészségügyben, amely összefonódott az állami ellátással – mondta a Magyar Orvosi Kamara elnöke az InfoRádió Aréna című műsorában.

Ébredezik az Etna – a vulkanológus elmondja, kell-e tartani kitörésektől

Az előző öt hónapban aludt a szicíliai vulkán, a mostani a „nyújtózkodás” és a „torokköszörülés” időszaka – fogalmazott az InfoRádióban Harangi Szabolcs. Az ELTE tanszékvezető egyetemi tanára elmondta, milyen jelek és előzmények alapján lehet arra következetni, hogy egy vulkán működésbe lép. Arra is kitért, hogy a következő hetekben útra kelhetnek-e azok, akik szicíliai nyaralásra készülnek.
inforadio
ARÉNA
2026.06.18. csütörtök, 18:00
Horváth Péter
a Nemzeti Pedagógus Kar elnöke
Megjött a Fed kamatdöntése - Megremegtek a tőzsdék, esett az arany is

Megjött a Fed kamatdöntése - Megremegtek a tőzsdék, esett az arany is

Bizonytalan a hangulat a globális tőzsdéken, az amerikai indexek vegyesen zártak tegnap, Ázsiában szintén felemás elmozdulások látszottak reggel, az európai indexek pedig minimális elmozdulásokat mutatnak egész nap. Az amerikai-iráni béke továbbra is foglalkoztatja a piacokat, de este a Fed kamatdöntése korrekciót hozott a tőzsdéken, mivel a friss gazdasági előrejelzések felfelé tolták a piaci kamatvárakozásokat. A vállalati hírek közül a BMW fájdalmas profit warningja piacmozgató hatású ma, az egész európai autószektor gyengén teljesített a német autógyártó bejelentését követően. A SpaceX pedig esett az amerikai tőzsdén, a péntek óta látott száguldást megtörve.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×