Infostart.hu
eur:
358.42
usd:
313.46
bux:
140857.32
2026. július 15. szerda Henrik, Roland
Thunderstorm over Budapest Parliament
Nyitókép: Photographer and videographer fr/Getty Images

Sereghajtó lett Magyarország egy európai listán

Jelentősen csökkent a menedékkérők száma az Európai Unióban. A legtöbben Venezuelából, Afganisztánból és Szíriából jönnének Európába, főleg Spanyolországba és Franciaországba.

A welt.de tette közzé az Európai Bizottság jelentését, amelyből kiderül, hogy az idei év első hat hónapjában Spanyolország jelentette a legtöbb menedékjog iránti kérelmet (76 020-at). A második helyen Franciaország áll 75 428-cal, míg a harmadik Németország 65 495 menedékkérelemmel – írja az Index.

A rangsor másik végén Magyarország áll mindössze 47 benyújtott kérelemmel, ami még Szlovákia (84) és Litvánia (152) adatainál is alacsonyabb. Ez jól mutatja a menedékkérelmek egyenlőtlen eloszlását az Európai Unió tagállamai között.

A német lap beszámolójából kiderül, hogy 2025-ben eddig 388 299 igénylést jelentettek Európában, ami 23 százalékos csökkenést jelent 2024 első feléhez képest.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.07.16. csütörtök, 18:00
Bóna Szabolcs
agrár- és élelmiszergazdaságért felelős miniszter
Tisza-kormány: új párt alakulhat a Fidesz romjain, lemondott Szijjártó Péter

Tisza-kormány: új párt alakulhat a Fidesz romjain, lemondott Szijjártó Péter

Szerdán sincs megállás a választások óta teljes intenzitáson pörgő közéletben: Szijjártó Péter volt külügyminiszter mentelmi jogát is beáldozva lemondott parlamenti mandátumáról; a kormány már módosítja a költségvetést, valamint Ferencz Orsolya korábbi fideszes politikus arra utalgat, hogy új pártot alapít a Fidesz romjain. Kedden is intenzív volt a belpolitikai napirend: Magyar Péter miniszterelnök parlamenti felszólalásában bírálta az ellenzéket, amiért az alkotmánymódosítás elleni tiltakozás után a Fidesz  és a Mi Hazánk távol maradt a szavazástól, és hangsúlyozta, hogy az ország nem lehet egyetlen párt tulajdona. Az Országgyűlésben lezárták a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési Hivatal létrehozásáról szóló törvényjavaslat általános vitáját, miközben felgyorsultak a személycserék az állami intézményeknél: teljesen megújul a MÁV igazgatósága, változások történtek a Szerencsejáték Zrt.-nél, és távozott a Creative Hungary vezetője is. Politikai vitát ígér a kormány az augusztus 20-i ünnepségek finanszírozása, miután a korábbi, 17,5 milliárd forintos szerződést felmondták, a kormány pedig a töredékéből tervezi megrendezni az eseményt. A kabinet több szakpolitikai irányt is kijelölt: év végére készülhet el az új energiastratégia, a honvédelmi miniszter az orosz befolyástól való távolodást hangsúlyozta, zajlik az uniós források gyors felhasználása. A legfontosabb döntésekről és fejleményekről szerdán is folyamatosan beszámolunk.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×