Infostart.hu
eur:
359.99
usd:
313.91
bux:
142062.32
2026. július 16. csütörtök Valter
London, 2016. június 14.David Beckham, az angol labdarúgó-válogatott egykori csapatkapitánya érkezik a londoni füvespályás tenisztornára 2016. június 14-én. A bajnokságot idén június 13. és 19. között rendezik az angol fővárosban. (MTI/EPA/Hannah McKay)
Nyitókép: MTI/EPA/Hannah McKay

Lovaggá ütik David Beckhamet

Sajtóértesülések szerint III. Károly brit uralkodó lovagi rangra emeli világhírű futballistát.

A BBC brit közszolgálati médiatársaság és gyakorlatilag az összes brit napilap - köztük a legnagyobb példányszámú tömeglap, a The Sun - hivatalos forrásokat idéző beszámolói szerint az angol labdarúgás 50 éves egykori világsztárjának neve szerepel III. Károly király születésnapi kitüntetési listáján, amelyet a jövő héten hoznak nyilvánosságra.

A királyi elismerések kitüntetettjeinek névsorát évente kétszer, a mindenkori uralkodó hivatalosan júniusban megünnepelt születésnapján, illetve újév előtt hirdetik ki. III. Károly november 14-én ünnepelte 76. születésnapját, de az évszázados hagyománynak megfelelően ezúttal is június közepén tartják a látványos katonai díszfelvonulással kísért születésnapi parádét, és a kitüntetési listát a jövő szombati rendezvény előtt hozzák nyilvánosságra.

Beckham 115-szörös angol válogatottság és húszévi látványos karrier után 2013-ban vonult vissza a profi futballtól.

Ő az első angol labdarúgó, aki négy ország klubszíneiben is bajnokságokat nyert: a Manchester Unitedben eltöltött évek után a Real Madridnál és az amerikai LA Galaxynál folytatta, majd a Paris Saint-Germain játékosaként fejezte be pályafutását.

A lovagi cím Beckham számára is születésnapi meglepetés, hiszen hétfőn töltötte be 50. életévét. Az egykori labdarúgósztár neve többször is felmerült a lovagi címre esélyes kitüntettek között, de eddig mindig lemaradt a listáról. A fogadóirodák 2011-ben is gyakorlatilag biztosra vették, hogy David Beckhamből lovag lesz, mivel kulcsszerepet játszott abban, hogy London elnyerte a 2012-es nyári olimpiai játékok rendezési jogát, de végül abban az évben sem került fel a listára.

III. Károly néhai édesanyja, II. Erzsébet királynő 2003-ban a Brit Birodalom Rendjének tisztje (OBE) címet adományozta neki, de ez nem lovagi rang, így nem jogosítja fel viselőjét a Sir előnév viselésére.

A jövő héttől ugyanakkor Beckhamből Sir David lesz, és így felesége, Victoria Beckham, a popsztárból lett sikeres divattervező a Lady Beckham megszólításra tarthat majd igényt.

Címlapról ajánljuk

Alkotmányjogász: az államfőnek lényegében nincs mozgástere

Az Országgyűlés hétfőn fogadta el az Alaptörvény 17. módosítását, amely egyebek mellett azt tartalmazza, hogy megszűnik az államfő megbízatása. Ezt azonban még az érintett köztársasági elnöknek is alá kell írnia. Cservák Csaba alkotmányjogász professzor ismertette a Sulyok Tamás előtt álló lehetőségeket.
inforadio
ARÉNA
2026.07.16. csütörtök, 18:00
Bóna Szabolcs
agrár- és élelmiszergazdaságért felelős miniszter
Megtámadták Kijevet, heves tiltakozást robbantott ki Zelenszkij húzása – Percről percre híreink az orosz-ukrán háborúról csütörtökön

Megtámadták Kijevet, heves tiltakozást robbantott ki Zelenszkij húzása – Percről percre híreink az orosz-ukrán háborúról csütörtökön

Volodimir Zelenszkij ukrán elnök a Naftohaz állami energetikai vállalat vezérigazgatóját, Szerhij Koreckijt jelölte Ukrajna új miniszterelnökének a háború közepette végrehajtott kormányátalakítás részeként. Koreckij kinevezését ma szavazta meg az ukrán parlament. Távozik posztjáról Mihajlo Fedorov védelmi miniszter is. Zelenszkij döntése tüntetésekhez vezetett, több ukrán politikus bírálta a népszerű Fedorov leváltását. Oroszország ma éjszaka ballisztikus rakétákkal támadta Ukrajna fővárosát, legalább két ember meghalt és hatan megsebesültek. Kijevet helyi idő szerint hajnali 1 óra előtt rázták meg robbanások a Kyiv Independent tudósítói szerint. Az ukrán légierő jelentése alapján legalább nyolc ballisztikus rakéta tartott a főváros felé. Cikkünk folyamatosan frissül a legutóbbi fejleményekkel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×