Infostart.hu
eur:
376.88
usd:
316.61
bux:
0
2026. február 10. kedd Elvira
Dróncsapás.
Nyitókép: Anton Petrus / Getty Images

Ukrán drónok lepték el Oroszország egét

Oroszország közölte, hogy kedd éjszaka száznál több ukrán drónt semmisített meg, amelyek közül számos Moszkvát célozta meg és több repülőtér forgalmát is megzavarta.

A védelmi minisztérium a Telegram üzenetküldő alkalmazáson arról számolt be, hogy légelhárítása moszkvai idő szerint 21 óra és éjfél között „teljesen megsemmisített és elfogott 112 ukrán drónt”, köztük csak a délnyugati Brjanszki terület felett 59-et.

Szergej Szobjanyin moszkvai polgármester a közösségi oldalakon közzétett üzenetsorozatában jelezte, hogy 33, a főváros felé tartó drónt lőttek le.

Az orosz polgári légi közlekedési felügyelet (Roszaviacija) szerint az éjszaka folyamán három moszkvai repülőtér – Seremetyevo, Vnukovo és Zsukovszkij – felfüggesztette működését egy időre.

Címlapról ajánljuk
Zsigmond Gábor: az Attila-kiállítás a tudomány és az emlékezet párbeszéde

Zsigmond Gábor: az Attila-kiállítás a tudomány és az emlékezet párbeszéde

Két évet dolgoztak az Attila-kiállításon, ami a közelmúltban nyílt meg, és ahova 13 ország 64 múzeumából több mint 400 műtárgyat hoztak el – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában Zsigmond Gábor, a Magyar Nemzeti Múzeum főigazgatója, a Magyar Nemzeti Múzeum Közgyűjteményi Központjának elnöke. Beszélt az állandó kiállítás megújításáról is, amit tavaly áprilisban kezdtek el és ami többszáz millió forintos beruházást igényel.

Videón a futurisztikus kínai „űranyahajó”

Fesztávja közel 700 méter, hossza pedig eléri a 240 métert, a gyomrában pedig 88 harci gépet tud szállítani. Ha hinni lehet a most bemutatott terveknek, ez lesz Kína Luanniao nevű, futurisztikus „űrrepülőgép-hordozója”, amely pilóta nélküli vadászgépeket indíthatna a Föld légkörének pereméről.
inforadio
ARÉNA
2026.02.10. kedd, 18:00
Charaf Hassan
a Budapesti Műszaki- és Gazdaságtudományi Egyetem rektora
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×