Infostart.hu
eur:
355.14
usd:
301.6
bux:
135792.43
2026. május 7. csütörtök Gizella
WASHINGTON, DC - JUNE 27: President Donald Trump talks with new Irish Prime Minister Leo Varadkar during a telephone call in the Oval Office of the White House of the White House in Washington, DC on Tuesday, June 27, 2017. (Photo by Jabin Botsford/The Washington Post via Getty Images)
Nyitókép: The Washington Post

Bejelentette Trump: Putyinnal és Zelenszkijjel is egyeztet hamarosan

Hétfőn telefonon beszélnek, az amerikai elnök tűzszünetet remél.

Közösségi oldalán, a Truth Socialon jelentette be Donald Trump, hogy hétfőn beszél előbb az orosz, majd az ukrán elnökkel, azután pedig a NATO vezetőivel és az ukrán elnökkel közösen.

Hétfőn délelőtt 10:00-kor telefonon beszélek Vlagyimir Putyin orosz elnökkel. A beszélgetés témája a „vérfürdő” megállítása lesz, amely hetente átlagosan több mint 5000 orosz és ukrán katona halálát okozza, valamint a kereskedelem. Ezután beszélni fogok Zelenszkij ukrán elnökkel, majd Zelenszkij elnökkel együtt a NATO különböző tagjaival - írta.

Címlapról ajánljuk
Három választást tartanak az Egyesült Királyságban – a szakértő szerint nagyon inog a miniszterelnök széke

Három választást tartanak az Egyesült Királyságban – a szakértő szerint nagyon inog a miniszterelnök széke

Skóciában és Walesben parlamenti, Angliában tanácsi választásokat tartanak csütörtökön. Gálik Zoltán az InfoRádióban azt mondta, egyes előrejelzések szerint akár 2000 képviselői mandátumot is veszíthet a Munkáspárt, aminek komoly következményei lehetnek Keir Starmerre nézve is. A Budapesti Corvinus Egyetem docense beszélt arról is, milyen esélyei lehetnek az egyre népszerűbb, Nigel Farege vezette Reform UK-nak.
inforadio
ARÉNA
2026.05.07. csütörtök, 18:00
Molnár Judit
a Magyar Utazási Irodák Szövetségének elnöke
Mesterkélt időhúzás vagy feloldhatatlan aggályok vannak a másfél éve húzódó EU-USA paktum késleltetése mögött

Mesterkélt időhúzás vagy feloldhatatlan aggályok vannak a másfél éve húzódó EU-USA paktum késleltetése mögött

Hiába az újabb tárgyalási kör, továbbra sem engednek a felek az Egyesült Államok és az Európai Unió között köttetett vámpaktumból. Bár az Ursula von der Leyen vezette Bizottságnak papíron kivitelezhetőnek tűntek a tervei, Donald Trump amerikai elnök húzásai lehetetlenné tették, hogy az uniós vezetők és törvényhozók szó nélkül belemenjenek az első pillantásra rendkívül előnytelen alkuba. Míg az EU kereskedelmi biztos régóta konzekvensen a végrehajtás mellett kardoskodik, a beígért vámkedvezmények végrehajtása mellett, Trump mozgástere azonban jelentősen összezsugorodott, mióta elkaszálták korábbi vámtételeit. Ebben a helyzetben az EU-n belüli eltérő elvárások és az amerikai elnök fenyegetései nehezen kikezdhető okokat szolgáltatnak a további időkérésre. Akár tudatos a stratégia, akár tanult tehetetlenség, a két fél kereskedelmi kapcsolatai úgy tűnik, már nem a megbízhatóságon, hanem azon múlnak, hogy az USA jogrendszere meddig bírja az elnök által egy személyben elgondolt azonnali vámintézkedéseket.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×